Çankırı’da okuma güçlüğü çeken öğrenciler üzere kitaplar seslendiriliyor

Çankırı’bile öğretmenler, görme engelli ve disleksi gibi nedenlerle okuma güçlüğü çeken öğrenciler için mektup seslendirmesi yapıyor.

İl Milli Yetişek Müdürlüğüne mecbur model ve ilçelerde görev eden fahri öğretmenler, bu yıl öğrencilere ücretsiz yerine dağıtımı gerçekleştirilen apotr kaynakları seslendirdi.

“Hepimiz birimiz için” sloganıyla debi eden fahri öğretmenler, kitaplarda vadi düzlük kıraat parçaları, soru kalıpları ve grafikleri ünlü betimleme yöntemiyle araç altına alıyor. Taşıt altına alınan veriler, hususi gereksinimli öğrencilere ve bireylere ulaştırılarak akademik ve içtimai anlamda müfredatı elan hızlı izleme etmeleri sağlanıyor.

?Proje koordinatörü Özel Eğitim ve Kösemenlik Idarehane Müdürü Kalp Hamlı, eğitimde fırsat eşitliğini keşfetmek üzere projeyi başlattıklarını belirtti.

Proje ekibi tarafından yapılan güruh sonucunda 8. sınıflara yönelik LGS kitaplarının üstelik seslendirilmesi kararının alındığını nâkil Hamlı, yarı sene tatiline kadar 8. dershane LGS kaynaklarının dublaj işlemlerinin tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Share: