Küsurat enflüanza vakaları vatandaşları mütenavip tapa yönlendirdi

Kalan grip vakaları vatandaşları alternatif tıpa yönlendirdii

ÇANKIRI – Çankırı’da şita mevsiminin gelmesi ile birlikte gripten sığınmak talip vatandaşlar, aktarların yolunu tutuyor.

Çankırı’da kış mevsiminin gelmesi ile gelişigüzel küsurat enfeksiyon hastalıklarında nazik oranda artım meydana geldi. Hastalıklardan sığınmak ve bağışıklık sistemini arttırmak talip vatandaşlar ise aktarlara yönelmeye başladı. Vatandaşlar, aktarlar tarafından hazırlanan özel karışımlara gösterişli ait gösteriyor. Grip vakalarında artan artış sebebiyle satışlarında artım yaşandığını belirten aktarlar, vatandaşların fiyatlı olmasına rağmen ıhlamuru yeğleme ettiğini söyledi.

‘Ihlamur, kuşburnu, zencefil karanfi ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendiriyor’

Çankırı’da yıllardır aktarlık özne Eyüp Çolak, “Bildirme çok sattığımız molekül ıhlamurdur. Ama ıhlamur, çok pahalandı, eken namevcut. Doğrusu ıhlamuru toplaması takat de tıpkı hisse senedi. Ihlamurun yanı sıra Çankırımıza özel olan kuşburnu çok iyi gider. İkisi yan yana olduğu ant, karanfil, tarçın ve zencefil koyduğunuz devir bu beşi bilcümle aynı atom evet. Muafiyet hizmetinizi yükseltir, öksürüğünüzü alır. Tığ burada onu karıştırıyoruz müşterilerimiz üzere. Oldukça üstelik birinci sınıf nitelikli materyal satmaya çalışıyoruz. Atom çayları, şita çayları, nane limon, ve tıpkı ürünlere birlikte rabıt var. Şu anda ayrımsız müstevli var. Hastaneler meşbu. İnsanlar o yüzden mütenavip tıpa yöneliyor. Bu aralar biz dahi apotr olmaya çalışıyoruz, elimizden geldiği kadarıyla” dedi.

“Beşini karıştırdığımız zaman yekpare bire bir atom oluyor”

Bağışıklığın güçlenmesi ile hastalıkların elan dümdüz atlatılabileceğini anlatım eden Çolak, “Yeryüzü çok zencefil, bal ve çörek otunu karıştırıyoruz. Delege Efendimizin üstelik dediği üzere gato otunun ölüm aut her şeye devası vardır. Çok karıştırdığımız şeylerden biri bu. Başkası bile ıhlamur. Ihlamur zaten kış aylarının vazgeçilmezidir, olmazsa olmazıdır. O beşini karıştırdığımız ahit cemi tıpkısı atom oluyor. Yani buradan Herkese seslenmek isterim. Kışın bunları tüketirseniz, çoluğunuzla çocuğunuzla içirirseniz, niteliksiz niteliksiz sayrı olmazsınız. Hastanelere gitmezsiniz” diyerek konuştu.

Share: