Kaymakam Tortop: “Danışma ve Tasarım Atölyesi çocuklarımıza yeni ufuklar kazandıracak”

Konya’nın dalan Selçuki İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Eflatun Fert Tortop Selçuki Belediyesinin meslek dışı öğrenme ortamlarından olan Ahmet Keleşoğlu Danışma ve Dizayn Atölyesi’ni musahabe ederek burada terbiye düz öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Selçuki Belediyesi hayata geçirdiği meslek dışı öğrenme ortamları ile terbiye çağındaki çocukların manzara dünyasını zenginleştirerek onlara eskimemiş afak açmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede içerisinde ayrımlı atölyelerin kayran aldığı Ahmet Keleşoğlu Hars Merkezi’nde cıvıltı gösteren Hanek ve Dizayn Atölyesi Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Eflatun Birey Tortop’u ağırladı. Burada düzlük düzlük robotik kodlama ve inovasyon, çini ve seramik, ahşap ve eroin, gösterici ve kağıt katlama atölyelerini gezen Başbuğ Pekyatırmacı ve Ilçebay Tortop dersliklerde eğitim bilimi düz öğrencilerle arkadaşça etti, hesaplı eğitim faaliyetleri karşı yetkililerden bilgi aldı.

“Burada çokça ayrımlı benzeri acun var”

Selçuklu Belediyesi aracılığıyla terbiye hayatına kazandırılan okul dışı öğrenim ortamlarının yılın seçkin döneminde vahim samimi karşılandığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Zaman belediyemiz aracılığıyla SEDEP çatısı altında eğitime farklı ayrımsız sırça açan kurumlarımızdan Sanat ve Tasarım Atölyesi’ni Selçuklu Kaymakamımız Eflatun Can Tortop Mir ile görüşme ettik. Sanat ve Tasarım Atölyesi belediyemizin ilçemize kazandırdığı ve öğrencilerimizin keyifle geldiği önemli yatırımlardan biri oldu. Hasis burada çocuklarımızın de içerisinde düzlük almaktan bahtiyarlık duydukları çok ayrımlı aynı acun var ve burada meydan alan farklı atölyelerimizden seçkin sene binlerce öğrencimiz faydalanma imkanı buluyor. Çocuklarımızı musahabe ile tanıştıran merkezimiz onların el becerilerini ve kabiliyet geliştirmeye ve onlara yeni ufuklar kazandırmaya bitmeme ediyor. İnşallah Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda geleceğin kuvvetli geleceğin donanımlı nesillerini yetiştirmeye katkı sağlamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın meslek dışı tahsil ortamlarımızda gelişimlerine tanık olmak bizler amacıyla mutluluk verici” dedi.

“Hanek ve Dizayn Atölyesi çocuklarımıza yeni ufuklar kazandıracak”

Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop de Selçuklu Belediyesi’ne eğitime sağladığı katkılardan çevre teşekkür etti. Kaymakam Torpop, “Böylesine pir bire bir ortamı çocuklarımızın istifadesine sunan ilkin uray başkanımız ve zer ekibine teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın burada bulunmaktan duydukları memnuniyeti ortaya konan güzel asar gösteriyor. İnşallah bura çocuklarımıza kullanılmamış afak kazandıracak ve burada sunulan eğitimler geleceğin nitelikli bireylerinin yetişmesine esas olacak” diye konuştu.

Atölye ziyaretinin ardından Başbuğ Pekyatırmacı ve Ilçebay Tortop Müzakere ve Dizayn Atölyesi’nde eğitim bilimi alan öğrencilere katılım sertifikalarını verdi. – KONYA

Share: