Akşener’den “Yanındakileri gözden geçir” diyen Cumhur Reisi Erdoğan’a fotoğraflı karşılık! Fakıbaba ve Çömez detayı dikkat çekti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener arasındaki polemik bitmeme ediyor. Reisicumhur Erdoğan geçtiğimiz günlerde, Akşener’e yönelik “6’lı masayı ayrılma et” çağrısı yapmıştı. Akşener ise Erdoğan’a “Milletimizin geleceği heba edildiği aynı eğlenti masasında hiç olmadık, imdi de olmayız.” yanıtını vermişti. Katar’da planlı 2022 FIFA Dünya Kupası küşat töreninden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Akşener’in sözleri soruldu.

“HAKEZA BİR YANIT MI TAMAM?”

Cumhur Reisi Erdoğan, “Böyle bir yanit mı olur? Deminden bu ne demektir? 6’lı masa ahzüita yapmıyor mu? Tıpkısı bana, aynı sana demiyor mu? Hassaten ‘şu büyüklüğünde vekillik filancaya verilebilir’ denmiyor mu? Aptal budur. Bunu kalkıp dahi Halk İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Akşener; hangi Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle aynı şey var ne bile Bahçeli’nin hayatında hakeza aynı husus var. Tığ işimize bakıyoruz. Bizim biricik derdimiz bu ülkeye bakım. Bu ülkeye hizmette üstelik bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz birlikte bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 yıl bunun haddinden fazla belirgin ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, aut politikada nereye geldiğimiz, kâffesi beyninde. Bari bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı lacerem tıpkısı aptal oyunuyla identik hale vermek istersin? Bu olacak gelişim mi? Onun üzere Akşener’in kendisini ve yanındakileri benzeri gözden geçirmesinde kâr var.” ifadelerini kullandı.

“YANIMDAKİLER UMULMAYAN SAĞLAM”

Akşener ise içtimai medyadan yaptığı fotoğraflı paylaşımla Cumhur Reisi Erdoğan’a tıpkısı sefer elan yanıt verdi. Akşener, “Sayın Erdoğan tavsiyeni dikkate aldım, yanımdakilere şöyle bire bir baktım… Gördüğün gibi yanımdakiler umulmayan sağlam, değim tavan. Evet senin yanındakiler şüphesiz?” dedi.

FOTOĞRAFTA BAZI İSİMLER DİKKAT ÇEKTİ

Akşener’in paylaştığı fotoğrafta SELIM Fırka’den ayrılan adlar Turhan Çömez ve Ahmet Eşref Fakıbaba’nın de vadi alması dikkatlerden kaçmadı.

Share: