ABD’de MBA endeksleri muğlak seyretti, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil vasıtasıyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 0,6 artışla 267,1 puan olurken, refinansman endeksi yüzdelik 14,9 düşüşle 1.295,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 4,80 (Önceki %4,50), 15 almanak yüzdelik 4,01 (Esbak %3,76), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 3,70 (Önceki %3,39), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 4,40 (Eski %4,11) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya dahi refinansman amacıyla yapılan bütün anadan görme ve çap kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ev konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul kendisine geleneksel ve kamu kredileri koyulmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren inanılır bire bir semptom adına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere cesaret kurumlarına yapılan hep başvuruları
kapsıyor. Endeks, birlik refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri için ongun benzeri tezahür adına değerlendiriliyor.

Araştırma 25 Mart ile sona aziz haftayı kapsıyor.

KUL’de yıldızlı aksiyon sayısı beklentileri aştı

 

KUL’de perakende satışlar arttı

 

KÖLE arbitraj piyasalarında dinginlik uyarısı

 

Share: