ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler yükseldi

MBA’nın yayımladığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 7,9 artışla 242,8 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,1 düşüşle 712,7 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,98 (Esbak %5,65), 15 yıllık yüzdelik 5,05 (Geçmiş %4,79), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,78 (Eski %4,57), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,49 (Geçmiş %5,25) oldu. 30 yıllık mortgage faizi 2008 Kasım’dan bu yana sunma efdal haftalık artışı gerçekleştirdi.

Bilgelik Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet dahi refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve azamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın adına geleneksel ve amme kredileri tutmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren emin tıpkısı semptom olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, cemi refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla gür bir koku yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 17 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de ikinci el konut satışları dal yaptı

 

Goldman’dan ABD’de resesyon uyarısı

 

ABD’de işten çıkarmalar artıyor

 

Share: