ABD’de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran marifetiyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 7,1 düşüşle 208,2 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 5,6 düşüşle 709,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,40 (Önceki %5,33), 15 yıllık yüzdelik 4,62 (Önceki %4,59), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,51 (Önceki %4,46), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 4,99 (Önceki %4,93) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa evet da refinansman üzere yapılan bütün anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik sülale konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul kendisine anadan görme ve kamu kredileri doğmak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren emniyetli ayrımsız semptom olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, tamlık refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri amacıyla iyi tıpkısı alamet namına değerlendiriliyor.

Araştırma 3 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de gayrimuntazam satışlar arttı

 

ABD’de aut tecim açığı beklenenden aşkın geriledi

 

ABD’de Lojistik Yöneticileri Endeksi geriledi

 

Share: