ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 9,6 düşüşle 282,3 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 7,3 düşüşle 2.183,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,83 (Eski %3,78), 15 almanak yüzdelik 3,16 (Geçmiş %3,01), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,13 (Eski %3,09), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,62 (Geçmiş %3,59) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya da refinansman için yapılan hep anadan görme ve cesamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik familya konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın kendisine anadan görme ve kamu kredileri başlamak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren inanılır benzeri araz adına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları
kapsıyor. Endeks, bilcümle refinansman üzere yapılan mortgage cesaret faaliyetleri için gür bir semptom yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 4 Gücük Ay ile sona ermiş haftayı kapsıyor. 

ABD’de hanehalkı borcu 2021 böylelikle 15 trilyon doları aştı

 

ABD’de ticaret açığı rekor kırdı

 

Share: