Xi’nin Çkp’de Kurallara Müstenit Yönetişime İlişkin Söylevlerinin Kitabı Yayımlandı

BEİJİNG, 7 Ekim (Xinhua) — Çin Kızıl Partisi (ÇKP) Forma Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping’in Öğür’de kurallara müstenit yönetişimin uygulanmasına ilgilendiren söylevlerinin benzeri derlemesi Merkezi Tümen Yazın Yayınları vasıtasıyla yayımladı.

ÇKP Şekil Komitesi Tümen Tarihi ve Literatürü Enstitüsü eliyle derlenen pusula, Xi’nin 15 Son Teşrin 2012 ile 17 Haziran 2022 arasında yaptığı 180’den fazla koca yavuklu ve yazılı eserden alıntılanan 10 tema altında 400 ilişik bölümü ayrımsız araya getiriyor. Bunlardan bazıları ilk kez kamuoyuna açıklandı.

ÇKP’nin 2012’deki 18. Millî Kongresi’nden bu yana, merkezinde Refik Xi Jinping’in bulunduğu ÇKP Minval Komitesi, Fırka içi duraç ve düzenlemelerin geliştirilmesini ileriye taşıdı. Oldukça kuvvetli bir Öğür içi tensikat sistemi şekillendi. Kitabın yayımlanmasıyla ilişik aynı mukayyet açıklamada, Parti içi düzenlemeleri iyileştirmenin yoğunluğu ve ölçeği ile bu açıdan elde edilen kayda değer ilerlemenin eşi tıpkısı yepyeni olduğu belirtildi.

Açıklamaya bakarak, Xi’nin Fırka üstünde kurala dayalı yönetişim uygulamasına ilişkin söylevleri, Öğür içi taban ve düzenlemelerin ÇKP Dalan Komitesi’nin merkezi ve birleşik liderliğini sürdürmedeki rolünden takip etmek ve Partinin detaylı vadeli yönetimini ve teferruatlı vadeli istikrarını ulaşmak açısından dirimlik önem taşıyor.

Share: