Türk Kızılay Umumi Başkanı Kınık, Osmaniye’de konuştu

Türk Kızılay Genel Başkanı Asalet Kınık, “Kızılayımızın, şu hilalimizin dalgalandığı her yeri, beher teşkilat merkezimizi tıpkı cemiyet merkezi konseptiyle ayağa başlamak istiyoruz.” dedi.

Kınık, Türk Kızılay Osmaniye Şubesince “Sürdürülebilir Toplum Merkezi Modeli”nin açım töreninde, Türk Kızılayının 154 yıldır dur durak kazara çalıştığını söyledi.

Türk Kızılayın yürüttüğü hizmetlerin devlete destek ve millete hizmet amacıyla olduğunu tamlayan Kınık, bu gücü dahi yeniden milletinden ve devletinden aldığını tabir etti.

Açılışı yapılan merkezin Türkiye’deki 22. forma olduğunun altını çizen Kınık, şöyle devam etti:

“Kızılayımızın, şu hilalimizin dalgalandığı gelişigüzel yeri, beherglas kurum merkezimizi bire bir toplum merkezi konseptiyle ayağa yok etmek istiyoruz. Nedir bu cemiyet merkezi? Biz cümle için keyif ve sakıncasız dirim vizyonuyla hayaliyle debi ediyoruz. Tümce için esenlik ve emniyetli hayat dediğimiz bu hayalimiz, bu vizyonumuz için çokça değişik hizmetler çelmek zorundayız. İnsanımıza farkındalık kurmak zorundayız. Ne konuda? Biraz evvel arkadaşlarımız bahsetti. Keyif üzerine, kişi sağlığını siper ve ihya konusunda, topluluk sağlığı konusunda, ailesinin sağlığı, sülale fertlerinin sağlığı konusunda, metin ihtiyarlama kültürü noktasında gitmek durumundayız. Afetler konusunda harıldamak zorundayız. Toplumumuzu afetlere, alışılmadık durumlara alıştırmak zorundayız. Anca benzeri buut olduğunda evvel yardımı bilici, afete müdahaleyi bilen ve insanlara destek olacak, bu işin farkında olan insanların sayısının artması üzere buradayız.”

Kınık, Türk Kızılayın yardıma muhtaçlara da ahali uzattığını aktararak, insanın potansiyelinin gerçekleştirmesini kırıcı yer iri, sunma sıkıntılı şeylerden tıpkısı tanesi olan yoksullukla dövüşmek ve insanımızı bu düşmüş olabileceği verimsizlik batağından gine onun gücüyle, gayretiyle kurtarabilecek çalışmalar muktedir olmak için burada olduklarını söyledi.

Sosyete merkezlerinin bu konular üstünde bakanlıklarla işbirliği içre çalışmalar yürüteceğine üstelik değinen Kınık, şunları kaydetti:

“İnsanı pekitmek, herkese afiyet ve güvenli dirim temin etmek açısından, konusunda tuğla koyarak dayanabilen çokça projeyi burada gerçekleştirileceğiz. Ego alelhusus kadınlarımızı, gençlerimizi, özürlü vatandaşlarımızı, bu toplum merkezine ehil çıkmaya, projeler yapmaya, onların projelerine omuz vermeye nida ediyorum. Bura inşallah çokça ibdai projelere, Türkiye’deki farklı 81 ülke ve 900’ü çok ilçemizdeki Kızılay teşkilatlarına üstelik eş olacak. Çünkü bura zat ayakları üzerinde ve ‘ben Osmaniye’nin gücüyle ayakta durabilirim’ iddiasıyla ortaya intişar olan kabadayı bir toplum merkezi. Bu toplum merkezi inşallah sair iklim merkezlerimizde yaşıt takanak. Osmaniye seçkin alanda, vatanseverliğiyle hayırseverliğiyle dayanışmasıyla zaten kat sayı bire bir site. Bu yönüyle üstelik inşallah gayrı illerimize benzer olacak.”

Konuşmasının peşi sıra Kınık, protokol üyeleriyle kurdele keserek sosyete merkezini hizmete açtı.

Share: