Ablasını ziyaret ettikten sonraları kayboldu

ZONGULDAK’ta ayrımsız geri tahavvül fabrikasında iştirakçi namına etkin Armağan Köroğlu (44) köyde hararetli ablasını müzakere ettikten sonradan kayboldu.  9 gündür bilim alınamayan Ödül Köroğlu’nun ailesi, zayi başvurusunda bulundu. Ailesi hayatından keder ettikleri 3 çocuk babası Köroğlu’nun bulunmasını istedi.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir kalın kafalı transformasyon fabrikasında çalışan Bağış Köroğlu, 2 Eylül’de baba bucağı olan Köroğlu köyüne geldi. Köyde ablasının evinde mihman olan Ihsan Köroğlu, 3 Eylül’de akrabalarıyla antlaşma geçirdikten sonra babasına ‘Zonguldak’a çocuklarımın yanına gidiyorum. Ertesi çevrim bile fabrikadan elbiselerimi alıp döneceğim’ diyerek köyden ayrıldı. Köroğlu’nun yakınları, çalıştığı yerde maaşını alamadığını ve ekonomik takı yaşadığını belirtti. Bire Bir müddet kendisinden selen alamayan yakınları, jandarmaya her an kaybolma bildiriminde bulundu. 3 çocuk babası Armağan Köroğlu üzere yakınları durumu polise dahi bildirdi. Ekipler Köroğlu’nun bulunması üzere düzentileme başlattı. Ailesi ise bu büyüklüğünde mufassal müddet bili alamadıkları üzere Ödül Köroğlu’nun hayatından bulut duymaya başladıklarını söyledi. Bergüzar Köroğlu’nun yakınları ise evlerinin önündeki uçurumun kenarından ‘belki gelir’ diyerek kesintisiz yolu gözlüyor.

‘ÇARŞIYA İNDİ ONDAN SONRADAN VERI ALAMADIK’Oğlunun Çaycuma Erenköy’dahi tıpkısı fabrikada çalıştığını belirten Hasan Köroğlu (67), “Çalıştığı yerde maddesel sıkıntıları ergin, 3 ay mülk alamamış. Ego namına ulaştım. ‘Dünyanın sonu değil kim bırak gel’ dedim. Bırak gel deyince o akşam ablasının yanına geldi. Ablasında o akşam ezanı mihman oldu. Ertesi periyot beni arayarak ‘Zonguldak’a çocuklarımın yanına gidiyorum. Ertesi sabah üstelik hisse senedi yerine gidip elbiselerimi alıp dönüp geleceğim’ dedi. Çocuğum çarşıya indi, ondan sonradan bilgi alamadık” dedi.Hasan Köroğlu, “Ego kâfi kim oğlumu göreyim ayrıksı bire bir şey istemiyorum. Ben parasal filan benzeri husus istemiyorum, oğlumu göreyim yeter. Nerede olursa olsun gideceğim yanına onu görmeye. Jandarmaya de polise üstelik gittik, araştırıyorlar. Herkes toplandı, çoluk çocuk yeğenler toplandı burada. Ego üstelik akşam uykusu kalmadı. Oğlumun nereye gittiği belli değil. Benim telefonda görüşmemde 9’uncu ayın 2’si saat 23.20’den itibaren benzeri henüz iletişim kuramadık.  Akşam 8 kabilinden köyden artık o zamandan beri bulunmayan” diyerek konuştu.’YAVRUM GÜRÜLTÜLÜ VER, NEREDEYSEN ÇIK’İşini değiştirdikten bilahare oğlunun değişmeye başladığını ifade fail anne Hayriye Köroğlu (64) de gözyaşlarına içre “3 ay geçmiş Çaycuma’bile işe başladı. İşe başladıktan sonraları orada değişti. Esbak işi elan iyiydi. Kandırdılar mı çocuğumu ne yaptılar bilemiyorum. Çoluk çocuğuna bakıyordu. Patronu mahiye vermeyince ailesiyle sorunlar yaşadı. Oğlum gel eve. Seni özledim, çocukların yeğenlerin seni bekliyor. Oğlum kâfi ki çıksın gelsin, seslensin. Bizi haddinden fazla üzdü bire bir haftadır. Aynı haftadır yanıp tutuşuyoruz, ağlıyoruz. Gel oğlum. 1 haftadır seni bekliyoruz. Çocuklar ‘ağababa diye niteleyerek ağlıyor yavrum’ Sen hakeza değildin, ne böyle yaptın. Bizi üzüyorsun yavrum. Patirtili ver, neredeysen çık” dedi.

Bağış Köroğlu’nun ailesinin yaşadığı köydeki evinin uğrunda toplanan yakınları tıpkısı yandan köye mevrut yolu izlerken tıpkı yandan üstelik ondan ati mebzul haberi bekliyor.

Share: