Tunceli’nin demir yumruklarından Türkiye ve Avrupa’daki madalyalara ambargo

– Tunceli’nin çipo yumruklarından Türkiye ve Avrupa’daki madalyalara ambargo

Aynı yıl içerisinde 25 madalya alarak nazik tıpkı başarıya imza atan sporcuların hedefi ise milli takıma girerek dünya şampiyonu kalkmak

ELAZIĞ – Tunceli’bile kick boks, boks ve muay thai branşlarında şampiyonalara katılan sporcular, bu yıl hem ulusal hem bile uluslararası bir nice rütbe ve şampiyonluk elde ederek bütün 25 madalya aldı.

Tunceli’bile kick boks antrenörü Gürsel Tayan nezaretinde çalışmalarını sürdüren sporcular, katıldıkları millî ve arsıulusal turnuvalarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Sporcular, kick yumruk oyunu, yumruk oyunu ve muay thai branşlarında Acun, Avrupa ve Türkiye’deki şampiyonlarda mehabetli dereceler ve şampiyonluklar elde etti. Tıpkı sene içerisinde 25 madalya alarak nazik benzeri başarıya imza atan Tayan’ın öğrencilerinin hedefi ise milli takıma girerek Acun şampiyonu atılmak.

“25’in üzerinde millî ve uluslararası dereceler çıkartmaya başladık”

Ayrımsız yıl içerisinde seçme branşta muvaffakiyet elde ettiklerini belirten antrenör Gürsel Tayan, “2008 yılından bu yana Tunceli’üstelik kick boks antrenörü yerine salon çalıştırmaktayım. 2008’den 2014 yılına kadar Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’nde bile fahri olarak antrenörlük yaptım. Bu yıllar içerisinde de Acun, Avrupa ve Türkiye şampiyonları çıkarttık. Kulübümüzü kurduk ve temas sene ister ulusal gerekse uluslararası derecelerimiz, madalyalarımız geldi. 2014 yılından sonra salonumuz daha bile verimli olmaya ve öğrencimiz gelmeye başladı. Şuanda, minikler, yıldızlar, gençler ve memur gruplarımız var. İlimizde da bu spora çokça arzu var ve destekler de oluyor. 2022 yılında 25’in üstünde millî ve uluslararası dereceler çıkartmaya başladık. Acun kupasında dereceler geldi, profesyonellerde dereceler ve şampiyonluklar geldi. İnşallah, önümüzdeki yıl birlikte bu şampiyonlukları bitmeme ettireceğiz” dedi.

Hedef yükselttiler

4 yıldır aktif yerine kick yumruk oyunu sporu ile uğraşan ve Dünya üçüncülüğü derecesine cemaat sporculardan Özhan Yıkılmaz, “Kestirmece 4 yıldır bu sporu yapıyorum. Türkiye birinciliğim ve üçüncülüğüm ve Dünya kupası üçüncülüğünü elde ettim. Bu yıl 25’e mümasil arsıulusal madalya kazandık. Bu hem ilimiz hem bile ülkemiz için haddinden fazla balaban tıpkısı muvaffakiyet. Bunu yazmak tek kıytırık değildi, çokça çalıştık ve kazandık. Yeni gelenler ve eskiler birlikte çalışıyoruz ve çabalıyoruz” diyerek konuştu.

Girdiği ilk Avrupa şampiyonasında 3’üncülük elde fail sporculardan Bilge Gözler ise “31 yaşındayım, kestirmece 4 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Bu spora önceden haddizatında hedefim maçlar değildi sadece spor yapmaktı. Başarılı arkadaşlarımız görünce ben de heveslendim. Maçıma girdim ve ilk maçımda Avrupa üçüncülüğü aldım. İkinci maçımda ise Türkiye ikinciliği derecem var. Bu başarılarıma katkıları olan aileme, antrenörüme ve kardeşlerime çok teşekkürname ediyorum. Salonumuzda bile haddinden fazla muvaffakiyetli ihvan var, tığ dahi onları eş alarak başarıyı elde etmiş bulunuyoruz. Onların başarısı, bizim başarımız, Tunceli başarısıdır. Bilcümle gençlerin bu spora gelmelerini referans ediyorum Şuan kim hedefim Avrupa şampiyonu gelmek, milli takıma gitmek ve tekrardan Türkiye şampiyonasına girerek şampiyon tevessül etmek. Bunun amacıyla çalışıyoruz. Sağ olsun Gürsel hocamız bile bindi oluyor ve az daha hep zamanını bizimle geçiriyor” şeklinde konuştu.

Share: