Tüfenkci Turgut Özal Üniversitesi’nden umutlu

DÜRÜST Parti MKYK Üyesi Malatya Saylav Bülent Tüfenkci, Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Recep Bentli’ye gerçekleştirdiği ziyarette, Turgut Özal Üniversitesi’nin eksikliklerini bildiklerini belirterek, “İnşallah buradan yetişen öğrencilerimiz öğretim görevlilerimiz ilerde Türkiye’nin geleceğine kullanılmamış yüzyılına büyük katkılar sunacaklar” dedi.

Ziyarette mütekellim Rektör Bentli, “Bakanımıza ve DÜRÜST Öğür devlet teşkilatından mevrut Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Malatya ziyaretlerinde üniversitemizin çok pir hizmetler beklediğini ifade etti. Başta Bakanımız Bülent Tüfenkci tutmak üzere Malatya’daki siyasilerimizin desteğini alarak inşallah önümüzdeki 4 yıl içerisinde üniversitemizi bereketli tıpkısı noktaya tefhim etmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Saylav Tüfenkci ise “Turgut Özal Üniversitesi Malatya’mızın ikinci Üniversitesi ve güre bir üniversitedir. Malatya’mızın yetiştirdiği iki Cumhurbaşkanımızdan birisinin ismini haiz ve Türkiye’üstelik da dikkatle izleme edilen tıpkısı darülfünun. Buranın başarısı Malatya’nın ve Türkiye’nin başarısı olacak. Burada yetişen gençlerimizin ülkeye katkıları Malatya’ya entegre olması ve Malatya’yla kaynaşması bizim ortamında çokça önemli. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın en üst kim Malatya ziyaretinde gördük kim Cumhurbaşkanımız Turgut Özal Üniversitesini iyice strateji ediyor. Bu noktada hem Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a reva bir şekilde hem dahi Malatya’ya yerinde benzeri vizyonla, Türkiye’ye birlikte bilimsel camiaya de majör katkılar sunacağına inanıyoruz. İnşallah buradan yetişen öğrencilerimiz talim görevlilerimiz ilerde Türkiye’nin geleceğine yıpranmamış yüzyılına yüce katkılar sunacaklar. Fiziki eksikler noktasında bir bando icraat yapılması gerekiyor. Üniversitemizin bundan sonraki vizyonunu tayin noktasında hocalarımız, rektörlük ve Malatya’nın bilcümle paydaşlarıyla beraber inşallah ortaya sefer haritası konulması noktasında Üniversitemizi hak ettiği yere getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı. – MALATYA

Share: