Çıkar Yol Partili Şahin’den Erdoğan’a ‘Hızlı Tren’ Tepkisi: “2017 Yılından Bu Yana Dilinden Düşürmediği Elazığ-Malatya Acul Katar Projesi Tıpkı Vaatten…

El Erki ve Geveze (UMAR) Partisi Seçme İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Delice, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Malatya- Elazığ hızlı katar projemizin taharri çalışmaları üstelik bitmeme ediyor” sözlerine aksülamel gösterdi. Delice, “2017 yılından bu yana dilinden düşürmediği Elazığ ile Malatya arasındaki acul tren projesi, bir vaatten öteye geçememiştir. Çıktı acul katar projesi, DÜRÜST Parti’nin amelî projesi haline gelmiştir. Ancak buradan ifşa etmek istiyoruz; Elazığ’ın ve Elazığlıların bu vaatlere karnı bundan sonra tok” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, sabık cumartesi günü Malatya’de yapılan şişman küşat töreninde, “Malatya-Elazığ acul şimendifer projemizin araştırı çalışmaları da bitmeme ediyor” demişti. Yusuf Delicesine, bugün yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın bu sözlerini eleştirdi. Şahin, şunlar söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, 22.10.2022 tarihinde Malatya’üstelik yaptığı açıklamada, Malatya ile Elazığ ortada yapılması planlanan hızlı tren projesinin araştırma çalışmalarının bitmeme ettiğini açıklamıştır.

Tüm kamuoyunun bildiği için, Elazığ ile Malatya ortada aceleci şimendifer yapılacağı, ilk kez 2017 yılında dile getirilmiş ve hassaten bu konuda Malatya Mebus Öznur Sakat, yaptığı açıklamada 2017 yılı teşrinievvel ayı içerisinde projenin ihalesinin yapılacağını duyurmuştur.

Yine Sayın Cumhurbaşkanı, 2019 yılında Malatya’dahi yaptığı açıklamada ve 2021 yılında ilimizde katma olduğu şişman küşat töreninde, Elazığ ile Malatya beyninde aceleci cilt projesinin bitmeme ettiğini duyurmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 2017 yılından bu yana dilinden düşürmediği Elazığ ile Malatya arasındaki hızlı katar projesi, aynı vaatten öteye geçememiştir. Artık aceleci tren projesi, AK Parti’nin fiilî projesi haline gelmiştir. Ancak buradan açıklamak istiyoruz; Elazığ’ın ve Elazığlıların bu vaatlere karnı çıktı tok.”

Share: