Kadılı mahallesinde içmece suyu sevinci

Malatya’nın Doğanşehir ilçesi Kadılı Mahallesinde içme suyuna destek amacıyla başlatılan icraat sonuç vermeye başladı.

Doğanşehir Belediye Reisi Durali Zelyurt ve beraberindekiler, Kadılı Mahallesinde içmece suyuna destek amacıyla yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Doğanşehir Belediye Reisi Durali Zelyurt burada yaptığı açıklamada, “Kadılı Mahallemizin sakinlerinin esasen temelde içmece suyu problemi olmasa de sulama alanlarının genişlemesi nedeni ile içmece suyunun da sulama suyuna kayması sonucu hem sulama alanları hem üstelik içmece suyu problemleri kendinden kaslı durumdadır. Bu konuda mahalle sakinlerimiz tıpkı çokça talep dahi bulundular. Tığ de bu konuda MASKİ ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşmek kanalıyla icraat başlattık. Doğanşehir Belediyesi adına tıpkısı takım yerlerde su bulmaya çalıştık. Antrparantez böyle biçim çalışması yaparak eskavatörümüz ve makinelerimiz ile şuanda mevcutta çalışmalarımız sonuç hızıyla bitmeme ediyor. Bu şekilde aynı hacim suyu bulduk. İnşallah bu içmece suyunu Kadılı’üstelik hemşehrilerimize mahalle sakinlerimize ulaştıracağız. İçme suyunun problemini temelden çözmeyi hedefliyoruz. İnşallah bunu birlikte halledeceğiz” ifadelerini kullandı.

“SELIM Belediyeciliğin çözemeyeceği hiçbir mesele yoktur”

Belediye Başkanı Zelyurt, “Nerde bire bir ülkü var nerde benzeri mesele var DÜRÜST Belediyecilik oradadır. DOĞRU Belediyecilik sorunun üstüne gider ve çözer. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduktan sonradan DÜRÜST Belediyeciliğin YANLIŞSIZ Hizmetin çözemeyeceği tek iş yoktur. Tanrı başımızdan noksan etmesin. Kadılı Mahallemize leziz olsun” dedi.

Kadılı Mahallesi Muhtarı Hasan Torun ise yapılan çalışmalardan kıran teşekkürlerini dile getirip, “Kadılı Mahallemizin içme suyunun yokluğu nedeni ile içme suyumuzun olmaması nedeni ile yapılan çalışmada Büyükşehir Uray Başkanımız Selahattin Gürkan, Doğanşehir Uray Başkanımız Durali Zelyurt ve MASKİ’nin destekleri ile lüzumlu icraat yapılıyor. Benzeri cirim akarsu bulundu çalışmalarımız halen bitmeme ediyor. Mağduriyetimizin giderilmesi amacıyla ellerinden gelen çabaları gösteriyorlar. Bu çalışmalardan etraf Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Selahattin Gürkan’a, Doğanşehir Şehremaneti Başkanımız Durali Zelyurt’a ve MASKİ ekibine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: