TOKİ’nin ikinci indirim kampanyası ferda başlıyor

Şişman Ev İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu er kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve gelişim yeri alıcılarından gelen pahal murat zımnında geri ödemeleri bitmeme eden gayrimenkuller üzere yapılan indirim kampanyasının ikincisi birlikte düzenlendi.

Başvurular 19 Ekim’e büyüklüğünde sürecek

Ev ve hisse senedi yeri alıcılarına yönelik ferda başlayacak kampanyadan çakmak isteyenler, 19 Ekim’e büyüklüğünde müracaat yapabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak olanlar, namus borcu bakiyesinin yüzde 25’inden bir iki olmamak üzere yaptıkları önceden ödemelerde yüzdelik 22 tenzilat kampanyasından faydalanabilecek, 19 Ekim’den sonraları yapılacak takanak kapatmalarında, indirim oranı uygulanmayacak.

Kampanyadan müstefit olmak isteyenler emlak kredisi kullanabilecek

Ferasetsiz ifa taksitleri yer geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış ev ve hisse senedi yeri alıcılarının faydalanabileceği kampanyadan, taksit sayısı 12 ay ve daha bir iki kalan ev ve hareket yeri alıcıları yararlanamayacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen göz ve iş yeri alıcıları, “Taşınmazlar Satma Sözleşmesini” imzaladıkları ara bulucu bankalardan emlak kredisi kullanabilecek.

Hane fiyatlarındaki çoğalma devam ediyor

 

Yabancıya hane satışı rekor kırmaya bitmeme ediyor

 

Basamak fiyatları Ruslar yüzünden artıyor

 

Share: