Ezgi’nin katilinin bulunması için 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Han ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Üzüntü Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması için kadın dernekleri, aralarında İzmir’in da olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Ezgi’nin katili aranıyor’ bağlanmış afişler yapıştırdı. Nağme’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan zat acımı yaşayamadım. Sahn bundan sonra bizim üzere bitmeme etmiyor” dedi.

Olay, güzeşte 28 Temmuz’de, Han ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki aksiyon yerinde meydana geldi. Deniz Özarslan, metrukiyet aşamasındaki eşi Haz Özarslan’ın çalıştığı aksiyon yerine geldi. Çıkan tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına kırıcı yazar, kaçtı. İhbar üstüne olay yerine polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Özarslan, ambulansla Esenlik Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Terbiye ve Araştırı Hastanesi’hangi kaldırıldı. Tedaviye alınan Melodi Özarslan’ın beyin ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Keyif Bakanlığı ile hesaplı yazışmanın peşi sıra Özarslan’dan koronavirüs testi üzere yaşıt alındı. Imtihan sonucunun zait çıkması zımnında Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Düşünce ölümü gerçekleşen ve bire bir süredir makineye sınırlanmış faal Haz Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’üstelik kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması için başlatılan sormaca sürerken eş dernekleri üstelik olayın şüphelisinin yakalanması amacıyla Avrat Cinayetlerini Durduracağız Platformu Avrat Meclisleri birlikte afiş çalışmalarına devam ediyor. İlk namına İzmir’dahi şehrin işlek noktalarına yapıştırılan ve Bahir Özarslan’ın fotoğrafının bile bulunduğu ilanlara, ‘Nağme Zerkin’in katili Bahir Özarslan nerede?’ yazılırken, eksantrik şehirlere birlikte afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’birlikte birlikte Özarslan’ın fotoğrafının birlikte bulunduğu ilanlara, ‘Tempo Zerkin’in katili Bahir Özarslan aranıyor’ yazılmış afişler tüvana caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin birlikte ayrımlı şehirlere üstelik bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT DEVAM ETMİYOR’Yol’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride mütezayit sürede Deniz Özarslan’a ilgilendiren tek müsaade olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören on paralık kimesne yok. Yalnız olaydan sonradan dolmuşa bindiği tespit edilmişti. Fakat hangi hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kendi acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim amacıyla devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla bu arada platformlarda hep vardık. Eş el birliği derneklerinde, karı meclislerinde bulunduk. Fakat bizim başımıza dahi geldi. Benzeri yerden fethetmek gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Hep olayı unutsa birlikte biz seçkin dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam geçmiş değil, sonuç da olmayacak” dedi.

Share: