Taksiciler, öldürülmüş meslektaşları amacıyla toplandı

Taksiciler, öldürülen meslektaşları için toplandı

Taksiciler birey güvenliği amacıyla kabinli göçüm istiyor

“Evvel can güvenliğiniz için illa dahi kabinli göçüm”

İSTANBUL – Yüzlerce taksici geçtiğimiz günlerde maktul meslektaşları amacıyla Fatih’te toplandı. Basın açıklaması özne taksiciler, barhana yaparak olayın gerçekleştiği yere gitti ve karanfil bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde taksisine aldığı yolcuların kendi aralarında cenk etmesi üstüne yolcuları uyarıcı taksi şoförü Ziyalı Altun başına aldığı darbe ile hayatını kaybetmişti. Yüzlerce taksici, hayatını kaybeden Altun amacıyla Fatih’te tıpkısı araya geldi. Vatan Caddesi’nde toplanan taksiciler burada tıpkısı matbuat açıklaması yaptı. Sonrasında ise yüzlerce araçlık konvoy ile olayın yaşandığı Pazartekke’ye büyüklüğünde gittiler ve olay namına karanfil bıraktılar. Bir Taksi Şoförleri Derneği Dalavere Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Kötü, yaptığı açıklamada duygusal güvenlikleri üzere araçlarda kabin olmasını istediklerini fakat İBB yönetiminin bunu dikkate almadığını söyledi.

“Duygusal güvenliğimiz amacıyla illa üstelik kabinli taksi istiyoruz”

Bir Göçüm Şoförleri Derneği Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Tütün “Meslektaşımız Vazıh Altun’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dünyanın sayılı metropol şehirlerinden biri olan İstanbul’birlikte birtakım taşıdığımızı kazara hırlısının gelip darp ettiği, hırsızının gelip gasp ettiği, namussuzunun gelip taciz ettiği, psikopatının da gelip bizi canımızdan ettiği taksicilik mesleğini namusu ve şerefiyle değme nev ruh bilimsel ve hesaplı sıklet ve ruhsal gerilim altında ömrünü törpüleyerek savuşturmak mücadelesi veren tığ emekçi taksi şoförlerinin daha önceki defaten yazılmış ve görsel basına ve yetkililere birey güvenliğimiz için kabinli dil istiyoruz diyerek haykırmamıza karşın bizi duymuyorlar. İBB yönetimine kabinli çevirgeç için topladığımız 10 binlerce ıslak imzalı dilekçelerimizi ilettiğimiz halde kaile almadılar. Bu cinayetlerin hangi geçmiş ne da serencam olacağını düşünüyoruz. Siz kızıl matbuat mensupları marifetiyle hem kamuoyuna hem dahi ait birimlere gene esasen duyuruyor ve ‘yeter artık’ diye birey güvenliğimiz amacıyla illa dahi kabinli göçüm istiyoruz.” dedi.

Share: