İSTANBUL-FATİH’TE TOPLANAN TAKSİCİLER ÖLDÜRÜLEN MESLEKTAŞLARI İÇİN KONVOY OLUŞTURDU

İSTANBUL’bile yüzlerce taksici geçtiğimiz günlerde öldürülmüş meslektaşları için Fatih’te toplandı. Basın açıklaması yapan taksiciler, konvoy yaparak olayın gerçekleştiği yere gitti. Taksiciler burada evvel Kur’an okudu daha bilahare karanfil bıraktı.

İstanbul’da geçtiğimiz cumartesi gecesi taksisine aldığı yolcuların kendi aralarında savaş etmesi konusunda yolcuları uyaran taksi şoförü Işıklı Altun (51) başına aldığı çarpış ile hayatını kaybetmişti. Yüzlerce taksici, hayatını kaybeden Altun amacıyla Fatih’te aynı araya geldi. Adnan Menderes Bulvarı’nda toplanan taksiciler burada matbuat açıklaması yaptı. Taksiciler elan sonraları yüzlerce araçlık konvoy ile olayın yaşandığı Pazartekke’ye büyüklüğünde gitti. Görüngü adına gelen taksiciler geçmiş Kur’an okudu peşi sıra öldürülmüş taksicinin aracına ve olay yerine karanfil bıraktı. Polis Güçleri ekipleri dahi açık asayiş önlemi aldı. Birleşik Göçüm Şoförleri Derneği Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Yaman, yaptığı açıklamada duygusal güvenlikleri için araçlarda kabine olmasını istediklerini fakat İBB yönetiminin bunu dikkate almadığını söyledi.

Hüseyin Tütün, “Meslektaşımız Vazıh Altun’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dünyanın sınırlanmış ana kent şehirlerinden biri olan İstanbul’da bazen taşıdığımızı bilmeden; hırlısının gelip darbettiği, hırsızının gelip gasbettiği, namussuzunun gelip taciz ettiği, psikopatının üstelik gelip bizi canımızdan ettiği taksicilik mesleğini, namusu ve şerefiyle seçkin tür ruh bilimsel ve kazançlı külfet ve ruhsal gerilim altında ömrünü törpüleyerek ekmek mücadelesi veren tığ amele göçüm şoförlerinin, daha önceki defaten mukayyet ve görsel basına ve yetkililere fert güvenliğimiz üzere kabinli anahtar istiyoruz diye haykırmamıza karşın bizi duymuyorlar. Bundan esbak ve aktüel İBB yönetimine kabinli açkı için topladığımız on binlerce yaş imzalı dilekçelerimizi ilettiğimiz halde kaile almadılar. Bizleri kaile almayan, siyasetlerine cihaz fail, herhangi bir mesleğin iyisi kötüsü var iken; çabucak içimizdeki kötüleri gösteren, başkaca halka dünyalık reşit kişilerin görsel medyada, “Beni taksici almadığı ant beyzbol sopası ile camını çerçevesini kırmak istiyorum” diye halkı suça isteklendirme ederek, birçok meslektaşımızın engel görmesine faktör olan yetkilileri kınıyoruz. Bu cinayetlerin ne ilk nede serencam olacağını düşünüyoruz” dedi. Taksiciler planlı programın arkası sıra dağıldı.

Share: