Süs eşyası adına satılan minik balkabakları

Eskişehir’deki bahçesinde yetiştirdiği ve bezen eşyası yerine beğenilen minyatür balkabaklarını dükkanında satan Faruk Çatalkaya, talebin alelumum mektepli ve familya hanımlarından geldiğini belirtti.

Odunpazarı İlçesi İstiklal Mahallesi Yalaman Sokakta bakkal dükkanı işleten Faruk Çatalkaya, sattığı minyatür balkabakları bandaj odağı oluyor. Vatandaşların genellikle boyayıp süs eşyası kendisine kullandığı kabakların tanesi 10 liradan satışa sunuluyor. Alelhusus ocak hanımları ve öğrenciler, normal balkabağından 10 intaç daha amiyane olan minyatür kabaklara istek gösteriyor.

Küçük balkabaklarının satışı ve vatandaşların ilgisi için konuşan işletme sahibi Faruk Çatalkaya, “Bunları genellikle ocak hanımları, öğrenciler ve boyamaya acemi vatandaşlarımız alıyorlar. Boyayıp, bezen eşyası adına kullanıyorlar. Minyatür malumatsız diyoruz tığ bunlara. Tanesi 10 liradan satıyorum. Alışılagelen kabağın 10’da 1’i oranında küçüklüğe topluluk. Tepebaşı İlçesi’ndeki Gazipaşa Mahalle’sindeki özlük bahçemizde yetiştiriyoruz” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: