Okuyucu İbrahim Tatlıses, YANLIŞSIZ Parti’den ricat fail Fakıbaba’ya çok sinirlendi: Esas yüzünü anlatacağım

DOĞRU Tümen Şanlıurfa Mebus Ahmet Eşref Fakıbaba’nın milletvekilliğinden ve partisinden incizap etmesine bir değerlendirme da adlı sanatçı İbrahim Tatlıses’ten geldi.

“ESAS YÜZÜNÜ ANLATACAĞIM”

Esbak dönemlerde YANLIŞSIZ Parti’den milletvekili aday adayı bile olan İbrahim Tatlıses, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda “Dışı kalaylı içi vayvaylı teneke Fako’nun nesep yüzünü özellikle Urfa ve Türkiye kamuoyuna anlatacağım erte bizi strateji edin” ifadelerine düz verdi.

İşte Tatlıses’in o paylaşımı;

FAKIBABA’NIN İSTİFA PAYLAŞIMI

Manidar aynı paylaşımla istifasını duyuran Fakıbaba, açıklamasında şu satırlara meydan verdi: “2003’te üyesi olduğum SELIM Fırka’de değişik makamlarda görev ika fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bilcümle büyüklerime ve Şanlıurfa halkına özden teşekkürname ediyorum. Bu 20 sene içerisinde çokça zer arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım amacıyla üzgünüm. Fakat siyasi ve sağtöresel anlayışıma akıllıca olmayan bazen kişilerle bundan böyle bu arada olmayacağım üzere dahi mutluyum. DÜRÜST Parti üyeliğinden ve YANLIŞSIZ Öğür amacıyla temel fikir veren hemşerilerime hürmetsizlik olmasın diyerek milletvekilliğinden de ricat ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara anahtar evet.”

AKŞENER’LE EL YÜRÜYECEK

Mavera yandan, YANLIŞSIZ Öğür’den ve milletvekilliğinden çekilme kararı düzlük Fakıbaba, Meral Akşener önderliğindeki İYİ Öğür’ye iltihak kararı aldı. Fakıbaba, konuyla ilgili değerlendirmesinde “Müstakil benzeri insanım. Vekillikten üstelik istifamı gönderdim. Etik olarak da Fakıbaba’ya yakışan aynı görüngü. Ego hangi YANLIŞSIZ Partiliyim ne birlikte vekilim. Bağımsız vatandaş kendisine parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Fırka’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Fırka seçmenine saygısızlık yapmadım. Meral Hanım’la iki sefer görüştüm ve ikna oldum” dedi.

Share: