Süper zenginler baş döndürücü evlere 40 milyar dolar harcadı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Pandemi süreci zenginler servetlerini elan da pekiştirdiği ve toptan para eşitsizliğinin elan de büyüdüğü bire bir periyot oldu. Bloomber International’In haberine göre zenginler bu yıpranmamış elde ettikleri serveti sivri evler satın alarak değerlendirdi.

Gayrimenkul komisyonculuğu şirketi Compass’mağara raporuna göre, 2021 yılında değeri 10 milyon dolar veya henüz efdal olan baş döndürücü ev gayrimenkulleri üzere 40 bilyon dolardan çok harcama yapıldı. Bu cirim 2020 yılındakinin iki katından henüz çok.

Sabık yıl hemen New York’ta 10 milyon dolar ve üstünde satışı yapılan 5 yurt toplamda 101 milyon dolara satıldı.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, borsaların eskimemiş zirveleri belirlediği ve faiz oranlarının düşük kaldığı sonuç iki yıl dünyanın en zengin %0,1’lik kesimi üzere berenarı verimli geçti. amma velakin müfrit aile pazarı hem tecim düzenlemek hem de paralarını yükselen enflasyondan destek olmak isteyenler aracılığıyla yoğun kâm görmeye bitmeme ediyor. MEMLUK Merkez Bankası’nın (FED) henüz eli sıkı mülk politikası uygulayacağını duyurmasına ve piyasalarda oynaklığın devam etmesine karşın aşırı sülale alımları yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Compass’mağara Emlak Sorumlusu Carl Gambino, şirketin paylaştığı raporda, “Birçok emanet ötede gayrimenkullere enflasyona cebin benzeri dulda yatırımı, sakıncasız ve değer kazandıran ayrımsız dirlik olarak bakıyor” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz yıl ÇAKER’birlikte 10 milyon dolar veya üzerinde fiyatlanan 2.300’den aşkın konut işlemi yapıldı. Bu ölçü 2020’ye bakarak %112’lik benzeri sıçramayı ifade ediyor. bahis konusu baş döndürücü sülale satışlarında Los Angeles sunu iri paya cemaat olurken, Manhattan ve Palm Beach üstelik sırasıyla ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

5 ekonomistten taşınmazlar piyasası tahminleri

 

Süper yat sahipleri tatili haybeden getirdi

 

Richard Gere ölçüsüz evini 28 milyon dolara satıyor

 

Share: