Sonuç an haberi | Aktütün’de şehit düşen eşinin acısını unutamıyor

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Hat Karakolu’na yıldırı örgütünce, 4 Teşrinievvel 2008’de düzenlenen saldırıda şehit olan Siirtli Piyade Onbaşı Davut İlbaş, şehadetinin 14. yılında mezarı başında anıldı.

Hakkari Şemdinli Aktütün baskınında martir sakıt Davut İlbaş, şahadetinin 14. yılında mezarı başında eşi ve çocuğunun dualarıyla anıldı. Eşinin acısını önce dolaşma kim üzere yüreğinde taşıdığını dile getiren Asuman İlbaş, bu acının telafisinin olmadığını söyleyerek, kül martir ailelerine sabırlar diledi.

İlbaş, “Zaman 3 Ekim, eşimin ölüm yıldönümü, aradan 14 yıl geçti. Eşimi ziyaret ettim, aradan 14 yıl geçti acısı halen önce çağ kim kabilinden yüreğimizde, tek unutulmaz. İnsanın annesi, babası, akrabaları ölüyor hiçbir acı herif acısı kadar değil. Yıllar geçti amma acısı halen yüreğimizde. O acıyı ateş parçası biliyor. Hep şehitlerimizin ruhu ferih olsun. Bilcümle martir ailelerine sabırlar diliyorum. Bu terör belasından kurtulmamız lazım, inanıyorum ayrımsız devir bu terör belası kalmayacak. Yıllardır eşimin acısıyla yaşıyorum. Çocuklarıma bakarak eşimi görüyorum. Çok print Tanrı kimseye yaşatmasın. Ego buradan yıldırı örgütünü lanetliyorum” dedi.

“HDP, Kürtleri katakulli etmiyor”

HDP’nin hiçbir devir Kürtleri dubara etmedi” diyen şehit eşi İlbaş, “Bende tıpkı Kürt kızı yerine, bire bir Kürt gelini olarak; eşimde benzeri Kürt şehidi yerine eşimde bir Kürt şehidi adına eşim Kürt, ama devleti için kendini feda etti. Çalım duyuyorum eşimle. Bizi sahne etmiyorlar bunu da bilsinler. Onlar tek devir amaçlarına ulaşamayacaklar. Bizim gibi vatan sever Kürtler olduğu sürece onlar hiçbir antlaşma heybet kuramayacaklar. Eşimi aldılar, 3 evladım var. Onlar, babalarının adına mücadele edecekler” diye niteleyerek konuştu. – SİİRT

Share: