Aksaray’da bekçilerin yabansı kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Aksaray’dahi bekçilerin berbat kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Silah ve uyuşturucuyla yakalanan şahsiyet, “Âdem beni vursun mu?” deyip kendini savundu

AKSARAY – Aksaray’birlikte uygulamada durdurulan araçtan inerek kaçan sürücü ile bekçiler ortada yaşanan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Bed bir süre sonradan yakalanarak gözaltına alınırken, yanında bulunan ve silahla yakalanan arkadaşı, “Herif beni vursun mu?” diye niteleyerek kendini savunarak, “Ben vurulduktan sonradan geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı.

Görüngü, Dere Mahallesi 652. sokakta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kentin dirlik ve büzük ortamının sağlanması üzere İl Emniyet Müdürlüğüne sadık Düzenlilik Şubesi ekipleri ile mahalle ve çarşı bekçileri aracılığıyla gerçekleştirilen uygulamada durumundan şüphelenilen 68 EE 629 plakalı Tofaş marka otomobile “dur” ihtarında bulundu. Uygulama noktasına yakın sürücü araçtan inerek yolcu adına kaçmaya başladı. Beraberinde palyatif kendisine kâin nüfus kaçamadan polis ve bekçiler marifetiyle yakalanırken, başka bekçiler kaçan sürücünün peşine düştü. Sürücünün kaçtığı istikamete akıllıcasına binaların bostan duvarlarından atlayarak şahsın peşine düşen bekçiler gelişmemiş sürede bölgeyi abluka altına aldı. Adeta film sahnelerini aratmayan kısa sürekli kovalamacada çoban bekçiler vasıtasıyla yakalanarak gözaltına alındı.

Ruhsatsız tabanca ile yakalandı, “Ego vurulduktan bilahare geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı

Araç başına getirilen sürücü Taner K. ve Cemil G. bekçiler aracılığıyla kelepçelenerek aylak ayla getirildi. Bu sırada araçta Aksaray Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde kontrol işleyen dideban ve polisler Cemil G.’ye ilişik umum çantasında bire bir nüsha ruhsatsız tabanca, 30 gram metamfetamin ve bire bir tutar tütün maddesi ele geçirdi. Sürücü ve arkadaşı üzerine yapılan Umumi Bilgi Taraması sorgulamasında sürücü Taner K.’nın “Cerh” suçundan arandığı ve bu yüzden kaçtığı belirleme edildi. Polis ekiplerinin “Bozukluk zırh taşıyorsun?” sorusuna bağırarak, “Eş beni vursun mu?” diye niteleyerek yanıt veren Cemil G. polis güçleri ekiplerine sinirlenerek, “Ego vurulduktan sonradan geliyorsunuz. Ben vurulduktan 3 saat sonradan geliyorsunuz” diyerek polis ekiplerini suçladı. Öte yandan fenomen namına mevrut şüphelilerin Samet isimli arkadaşı polis memurlarına arkadaşlarını başıboş bırakması amacıyla etraflı müddet miftah döktü. Arkadaşına dahi sinirlenen Cemil G., “Çekil git şuradan. Ağzını kırarım bak dişlerini dökerim” diye niteleyerek bağırdı. Güdücü ve arkadaşı gözaltına alınarak sorgulanmak için İl Güven Müdürlüğüne götürüldü.

Olayla ilişik anket başlatıldı.

Share: