Serencam dakika haber: Aktütün’de martir düşen eşinin acısını unutamıyor

Aktütün’de martir düşen eşinin acısını unutamıyor

Şehit eşi Gök İlbaş:

“Eşim Kürt, ama devleti için kendini feda etti; alım duyuyorum eşimle”

“HDP, Kürtleri külah etmiyor”

-“Bizim kabil vatan sever Kürtler olduğu sürece onlar tek zaman celal kuramayacaklar”

SİİRT – Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Çizi Karakolu’na terör örgütünce, 4 Ekim 2008’de planlı saldırıda şehit olan Siirtli Yaya Onbaşı Davut İlbaş, şehadetinin 14. yılında mezarı başında anıldı.

Hakkari Şemdinli Aktütün baskınında şehit sakıt Davut İlbaş, şahadetinin 14. yılında mezarı başında eşi ve çocuğunun dualarıyla anıldı. Eşinin acısını geçmiş dönem kim kabilinden yüreğinde taşıdığını dile getiren Gök İlbaş, bu acının telafisinin olmadığını söyleyerek, parçalanmamış martir ailelerine sabırlar diledi.

İlbaş, “Bugün 3 Teşrinievvel, eşimin ölüm yıldönümü, aradan 14 sene geçti. Eşimi musahabe ettim, aradan 14 sene geçti acısı halen evvel devir kim gibi yüreğimizde, tek unutulmaz. İnsanın annesi, babası, akrabaları ölüyor hiçbir ızdırap âdem acısı gibi değil. Yıllar geçti amma acısı halen yüreğimizde. O acıyı hareketli biliyor. Bilcümle şehitlerimizin ruhu şatır olsun. Bütün martir ailelerine sabırlar diliyorum. Bu terör belasından kurtulmamız lazım, inanıyorum aynı aktarılma bu terör belası kalmayacak. Yıllardır eşimin acısıyla yaşıyorum. Çocuklarıma göre eşimi görüyorum. Çokça ağırlık Allah kimseye yaşatmasın. Ego buradan yıldırı örgütünü lanetliyorum” dedi.

“HDP, Kürtleri olta etmiyor”

HDP’nin hiçbir ant Kürtleri mandepsi etmedi” diyen şehit eşi İlbaş, “Köle aynı Kürt kızı kendisine, bire bir Kürt gelini olarak; eşimde bir Kürt şehidi olarak eşimde tıpkı Kürt şehidi adına eşim Kürt, ama devleti için kendini feda etti. Alım duyuyorum eşimle. Bizi entrika etmiyorlar bunu da bilsinler. Onlar hiçbir antlaşma amaçlarına ulaşamayacaklar. Bizim kadar vatan sever Kürtler olduğu sürece onlar hiçbir ahit şevket kuramayacaklar. Eşimi aldılar, 3 evladım var. Onlar, babalarının hesabına uğraş edecekler” diye niteleyerek konuştu.Share: