Şanlıurfa’da silahlı ve bombalı eylem hazırlığında olan yıldırıcı ile ona müzaheret eden 3 kişi yakalandı

Şanlıurfa Itimat Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Savaşım Şubesi ekipleri, Suriye’nin Ayn Ahali-Arap kentinden, yıldırı örgütü YPG/ PKK’lı teröristin Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalıştığını tayin etti. Yapılan operasyonla 3 sevimli yakalandı.

SORGUSUNDA TEMAS ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Terörle Savaşım Şubesi’nde sorgulanan ayrımsız yıldırıcı, örgütün sözde yöneticilerinden Şanlıurfa’da silahlı ve bombalı eylem talimatı aldığını ve bu nedenle sınırı geçtiğini itiraf etti. Sorgularının tamamlanmasının arkası sıra mahkemeye sevk edilen şahıslardan 3’ü tutuklandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Şanlıurfa Valiliği da konuyla ilişkin açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, “PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde İl Inanma Müdürlüğümüzün yaptığı icraat neticesinde yasa dışı yollarla Suriye’nin Aynel Arab (Kobani) bölgesinden ülkemize methal yaptığı tespit edilmesi konusunda yakalanarak gözaltına alınan Suriye uyruklu 1 koca, yıldırı örgütünden almış olduğu talimatla Şanlıurfa ilinde bombalı gösteri düzenlemek amacıyla gönderildiğini bildirme etmiş, şahısla irtibatlı olduğu tespit edilen Şanlıurfa ve Bursa ilinde Suriye tabiiyetli 3 karanlık şahıs elan yakalanarak gözaltına alınmıştır. İşlemleri akabinde adli mercilere irsal edilen 4 şüpheli şahıstan 1’i adli arama kararı ile azade bırakılmış, 3 nefer tutuklanmıştır” denildi.

Share: