Nesibe Münevver Avrat Basketbol Takımı’nda medya günü etkinliği düzenlendi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Nesibe Münevver’ın pakt başkanı Mirkan Işıklı, eskimemiş sezonda savaşım edecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda genişlik az çeyrek final düdüklemek istediklerini söyledi.

Nesibe Kültürlü A Takımı oyuncuları ile beceri yıldız bilimi, Nesibe Münevver Okulları Gölbaşı Yerleşkesi’nde matbuat mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıya pakt başkanı Mirkan Okumuş, umumi heyet onursal başkanı Nesibe Okumuş, takım başantrenörü Erman Okerman, sporcular, maharet astronomi ve öğrenciler katıldı.

Nesibe Münevver Kulübü Başkanı Mirkan Kültürlü, yaptığı açıklamada, sezona çabuk başladıklarını belirterek, “Aynı aydır takımımız hazırlıklarını bitmeme ettiriyor. Idman maçlarında takımımız evire çevire bir görüntü verdi. Seneye önceden hem ecnebi hem da domestik oyuncularda takımımızı süfli gençleştirmiştik. 20’li yaşlarda bir nice sporcuya vesile verdik. Okul takımı olduğumuz amacıyla özel benzeri kolej görüntüsü verelim, idealleri olan gençlere kayran verelim istedik.” diye konuştu.

Ligde sonuç iki sezonu arka sıralarda tamamladıklarını anımsatan Aydın, şunları kaydetti:

” Mersin’da akıbet tıpkı turnuva yapıp ekimde maçlara başlayacağız. Son 2 sezonda geçmiş 4’ün ortamında bitirdik. İlk yılımızda üçüncülük, ikinci yılımızda dördüncülük elde ettik. Bu zaman ligde bitiş aldatmak istiyoruz. Ülkemizi bu sene Avrupa Kupası’nda kaşkariko edeceğiz. Güzeşte yıl sonuç 16’üstelik talihsiz tıpkı şekilde Yunanistan’ın Olimpiakos takımına, deplasmanda kazandığımız halde elenmiştik. Bu sene genişlik azından çeyrek final çekmek istiyoruz. dömifinal da cins. Bu anlamda kendimize güveniyoruz.”

“Türk kadınına felek verildiği devir neler başarabildiğini gördük”

Takımın Başantrenörü Erman Okerman bile Türk kadınına seçme devir varmak gerektiğini söyledi.

Kadınlara baht verildiği antlaşma başarının kendiliğinden geleceğine dikkati çeken Okerman, “Kadınlarımıza bereketli tıpkısı düzlem oluşturulduğunda neler başarabildiğini gördük. Bu arenada zımnında karı basketboluna hizmet ettiğim üzere çokça mutluyum. Kadınlara bu büyüklüğünde değer veren bire bir kurumda çalışıyor olmaktan çokça mutluyum. Bence nazik başarıların altında yatan esas sebep bu. Mirkan Aydın başkanımızın üstelik söylediği gibi eninde sonunda tıpkısı yürek getirerek bunu taçlandıracağımızı beklenti ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım kaptanı Gülşah Duman ise öğrencilerle bire bir araya geldikleri için haddinden fazla bahtiyar olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi maçlara dahi bekliyoruz. Sayenizde motive olup elan güzelce amal açmak istiyoruz. Avrupa’bile ülkemizi ve takımımızı yer mebzul şekilde olta ederek elde edeceğimiz başarıyı sizlere ithaf etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler

Nesibe Okumuş yeni zaman öncesinde kadrosuna 8 tahkim yaptı.

Başkent ekibinin kadrosundaki yıpranmamış isimler şunlar:

Dip Yolcu (Çankaya Üniversitesi), Chelsea Nelson (PEAC), Duygu Ilgi (Bursa Büyükşehir Belediyespor), Bayram Ayı Akalan (Çukurova Basket), Elif Emirtekin (Hatay Büyükşehir Belediyespor), Beylem İlba (Pınar Basketbol), İlayda Güner (Beşiktaş), Queen Egbo (Indiana Fever).Share: