Muş’ta eskimemiş darülfünun öğrencileri otogarda karşılandı

Muş Cahillik ve Spor Müdürlüğü personeli, Muş Alparslan Üniversitesine yıpranmamış anahtar yaptıran öğrencileri şehirlerarası otobüs terminalinde karşıladı.

Burada kurulan stantlarda dar ve gençlik hizmetleri için bilgilendirilen ve risale dağıtılan öğrenciler, servislerle yurtlara götürüldü.

Otogardaki stantları mülakat eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, Muş Alparslan Üniversitesini kazanarak ülkenin ayrı ayrı illerinden kentte mevrut gençleri havaalanı, otogar ve mahdut önünde karşıladıklarını söyledi.

Öğrencilere hem şehri hem dahi cahillik merkezinin faaliyetlerini tanıttıklarını anlatan Taşdemir, şöyle konuştu:

“Şehrin kültürünün, tarihinin ve doğasının anlatıldığı görselleri gençlere dağıttık. Karşıladığımız gençlerimizi araçlarımızla alıp yurtlarımıza taşıyoruz. Hiçbir gencimiz ilimize geldiğinde beyninde kalmasın istiyoruz. Nereye gideceğini bilmeyen gençlerimizi hem familya sahipliği yaparak karşılıyoruz hem üstelik ulaşımlarını sağlayarak yurtlarımıza yerleştiriyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığımıza sınırlı yurtlar kendisine şu anda bütün öğrencilerimizi yerleştirdik. Yedekte tek öğrencimiz yok. İlimize gelen tek öğrencimizi dışarıda bırakmadık. Sığa artırımına giderek öğrencilerimizi temiz, bol yurtlarımızda barındırıyoruz. Şu anda Emniyet Yurtlar Kurumu yurtlarımıza kayıtlı 4 bin 200’e mail öğrencimiz var.”

Karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrencilerden Nermin Yılmayan bile otobüsle Muş’a geldiğini bildirerek, “Buradan nereye gideceğimizi bilmiyorduk. Salim olsun Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü ekibi karşıladı, servislerle yurtlarımıza götürdü. Kendilerine teşekkürname ediyorum.” dedi.Share: