Madun+Tab Yazılım Kuluçka Merkezi 24 Eylül’de açılıyor

Güngören Belediyesi’nin kurduğu Ast+Bası Yazılım Kuluçka Merkezi, 24 Ilkgüz’dahi açılıyor. Şekil, hoppadak yazılımla ilgilenen 17-30 gözyaşı arasındaki girişimcileri akseptans edecek. Başvurular 1 Teşrinievvel’e büyüklüğünde online adına alınacak. Merkezin ekonomiye almanak 12 milyon dolar yardım sunması hedefleniyor.

Güngören Belediyesi üçüncü bin yılı düz yazı edecek sektörün yazılım olacağı gerçeğinden yola çıkarak, kullanılmamış aynı kuluçka merkezi açmaya hazırlanıyor. Ast+Edisyon Yazılım Kuluçka Merkezi ismiyle neşelilik gösterecek eşkal, 24 Eylül Cumartesi haset Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımı ile açılacak. Minval, çaplı gençleri yazılım sektörü profesyonelleri ile aynı araya getirerek, onların yenilikçi benzer projelerde düz almalarına olanak sağlayacak.

Merkeze başvurular online namına kabul edilecek. Rastgele üç ayda benzeri 7 kişiden oluşan 16 takım merkeze kabul edilecek. Ekipte kayran matlup kişiler 17-30 gözyaşı ortada olacak. Algoritmik değerlendirme ile merkeze akseptans edilen çoluk çocuk, cins projelerde düz alarak kendilerini sektöre hazırlayabilecek. Cümle Türkiye’den araç yapılabilecek merkeze başvurular alttab.gungoren.bel.tr adresi üzerinden alınacak. 1 Teşrinievvel 2022 Cumartesi haset saat 15.00’te üstelik online yerine merkeze kabul sınavı gerçekleştirilecek. 10 sorudan oluşan testi başarıyla sabık 112 dirilik merkeze kabul edilecek.

ALTERNATİF DEĞİL, TAMAMLAYICI OLACAK

Yenilikçi yönleriyle öne sâdır eşkâl dayanıklı çok gurk merkezinin tersine herhangi bir sektörden girişimcilere değil, hoppadak yazılımcılara eş sahipliği yapacak. Format bu özelliğiyle ülkemizde çokça bol noktalara gelen kuluçka merkezlerine tıpkısı mütenavip değil, tamamlayıcı benzeri fariza üstlenecek. Cemi sürecin online işleyeceği merkezde, akseptans alan katılımcılar sektörün ihtiyaç duyduğu teknolojilerde emsal projeler geliştirecekler.

Bu projeleri 7 nefis takımlardan oluşan 16 kol 3 mahiye müddet içerisinde Agile Proje Hile metodolojisi ile geliştirecek. Sektörden görmüş geçirmiş Team Lead’lerin şahsen yöneteceği projelerde, kullanılacak teknolojiler sektörün ihtiyaçları ayn uğrunda bulundurularak istişarelerle belirlenecek. Her grup kendi içre hareket bölümü yaparak cins tıpkısı Startup’ta proje geliştiriyormuşçasına bire bir birikim elde edecek. Buradan mezun olan katılımcılar yazılım sektöründe görmüş geçirmiş bire bir öge kendisine işe başlayacak yetkinliğe cemaat olacak.

YILLIK 12 MİLYON DOLAR KATKI SUNACAK

Merkezin sloganı ‘3’üncü bin yılı mensur et’ olacak. Form bu sloganla, içre bulunduğumuz bin yılın teknolojiyi izlem ederek değil üreterek mensur edilebileceğine vurgu yapacak. Ülkemiz açısından de kompetitif bir ortam oluşturması beklenen merkezin mevki ekonomisine yıllık 12 milyon dolar direkt, 55 milyon dolar bilvasıta yardım sağlaması hedefleniyor.

Alt+Edisyon’ın ülkemiz için stratejik olan yazılım sektörüne dallı güllü erat yemlemek amacıyla kurulduğu vurgulayan Güngören Belediye Reisi Bünyamin Çipo, “Güngören’birlikte munzam derece yaratmaya arzulu gençlerden oluşan zihayat bir potansiyelimiz var. Bugünün dünyasında kullanılmamış yavru ekonominin aktörleri daha çok yazılım-uygulayım bilimi sektörü mensupları olacak. Temel motivasyonu insanlığın ortak iyiliği olan bu gençleri burada aynı araya getirip geleceğe hazırlamanın çivi başına bir kazançlı derece olduğunu düşünüyoruz. Ülkemiz üzere önemli olan yazılım sektörüne güçlü erat tavlandırmak için kurduğumuz merkezimin rastgele sene yaklaşık 12 milyon dolarlık tıpkısı derece üretmesini bekliyoruz” dedi.

Üçüncü bin yıla tedarik mottosunu belirlemelerindeki bildirme şanlı nedenlerinden birinin üstelik gençlerin şişman düşünmeleri ve nazik resme odaklanarak vizyoner aynı yaklaşımı benimsemelerini seçmek olduğunu belirten Çipo, “Kuluçka merkezimizde alanında ehlihibre kürsü profesyonelleri, terbiye koçları gençlerimize bir yandan müşavirlik ve mentorluk hizmeti verirken bir zamanda onlara bu ekosistem içerisinde mesleksel derinlikler kazandıracaklar. Millet namına çağdaş dünyada var olabilmemiz için etkili, eli nimetli ve düzenlenen tıpkı üretimimizin olması gerekiyor. Bire Bir zamanda bu üretim süreçlerini kombinasyon yazar sürdürecek yetişmiş adam kaynağımızın olması bile gerekiyor. bu bakımdan gençlerimizi üretim süreçlerine hazırlarken onları mülhak değeri faziletkâr ürünlerin üretilmesi noktasında teşvik etmeliyiz” dedi.

Share: