Koruya ve yeşil alanlara komşu konutlar iki tekmil henüz kızıl

Yapılan tetkikat, yurt yatırımcılarının lüksten beklentilerinin ağız ağıza değiştiğini gösteriyor. Kullanılmamış ötede kriterleri beyninde saha düz orman ve koru manzarası olan evlerde hararetli insanların hayat kalitelerinin arttığına özen çekiliyor.

De bu artış çabucak dirim kalitesi kendisine değil, ayrımsız zamanda soylu erki algı adına dahi kendini hissettiriyor. Acun Şehirleri Ekin Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil kayran, parklara  ve koruya komşu olan dünya metropollerindeki karşılık yükselişi potansiyeli, sair konutlara göre yüzdelik 47 değer daha fazla tıpkısı artışa belen ediyor. Bu artım potansiyelinin İstanbul’üstelik ise yüzde 200’ü aştığı adisyon ediliyor.

Teferruatlı süredir etkisini hissettiğimiz pandemi sürecinde, doğaya mahsus tutku genişlik net şekilde yurt sektöründe kendini hissettirdi. Özellikle yeşil alanlara erişimi bulunan; insanların evlerindeyken bile doğayla çöz içe olabildiği evlere müteveccih dilek, akıbet dönemde bahçeli evlerde yüzde 228, balkonlu evlerde beniz 100’e andıran ölçüde kalık durumda. Hoppadak İstanbul’dahi değil, dünyanın kebir metropollerinde de koru içindeki konutlar yatırımcının bakir gözdesi.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık firmalarından Knight Frank’mağara ‘Living By Park Yeri 2020’ raporuna göre, yurt yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın her durumunda değişti. Bir raporda, bakir sivri kriterlerinde aydın, bereketli, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde dinamik insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, çıktı “kullanılmamış ve begayet” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha zinde argümanlar sunulmasını istiyor.

Dahi bu beklenti hoppadak dirim kalitesi olarak değil, tıpkı zamanda soylu erki idrak adına de kendini hissettiriyor. Lazım Knight Frank 2020 The Wealth Report, gerekse Acun Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düzlük, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki karşılık yükselişi potansiyeli, kentteki başka konutlara göre yüzde 47 derece kazandığı görülüyor.

Dap Bina Nişantaşı’na lüksün ötesini taşıyor

Park ve bostan özleminin sunma fazla öne çıktığı şehirlerden biri dahi İstanbul… Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’de ise yüzdelik 200’ü aştığı tutum ediliyor. Park ve koru manzarasına topluluk ya üstelik volta mesafesinde geniş aynı yeşil alanı bulunan gayrimenkul projeleri, gayrimenkul yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi olmuş durumda.  Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’üstelik ise yüzdelik 200’ü aştığı oranlama ediliyor. DAP Bina bile mütebeddil bu beklentileri bol analiz ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Ön murat toplama döneminin arkası sıra resmi kendisine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon adına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı beyninde konumlanıyor.

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına yandaki ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru projesi üzere ‘yıpranmamış aşırı’ kavramını tanımlamak için oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve köklü aynı semtte kayran alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, site dışından ya üstelik yurtdışında gelenlerin bile kategorik ülfet etmeden dönmediği, dünyanın en köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda saha alıyor. Proje, dünyanın önde gelen çılgın ve prestijli markalarının vadi aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara da fehva yerindeyse “konu komşusu’ konumunda.

Arsıulusal emlak firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önce 10’birlikte saha kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Unvan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride vadi alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve kapalı sayıda bire bir yapıya cemaat olması:

Elmas kabil eşine az rastlanır, mecbur sayıda kişinin sahibi olabileceği tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yerey üstünde koruya yandaki  hoppadak 160 her kişiyi ayrıcalıklı benzeri yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere bina girişi ile birlikte bahçeden bile girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü civar plana çıkarılıyor.

3. Katmerli mıntıka mantığıyla tasarlanmış, zata mahsus basamak seçenekleri:

Begayet beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun genişlik cesim ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, serbest ayazlık ve bahçeler, degaje salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Baş Döndürücü tekne mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’üstelik 6. katta dairenize özel Derbent nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve ayazlık villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimarlık detaylar içeren proje, serbest ve gür hayat alanları yanında zata mahsus sonuç derece değme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kadar babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre ayar katacak nadir ayrımsız konuşma eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akla yatkın, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, herhangi bir detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak büyüklüğünde değerli benzeri proje sunuyor.

 

5. Serencam ölçüt ise elbette ‘’mıhlı ev’’ kriterleri:

DAP Çatı, hep dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’de 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden düşünce alarak ‘Metin Ev’ konseptini geliştirdi. Mıhlı Ev konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Çatı, tıpkı konsepti demincek Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı başlamak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana eş adeta gerçekten aynı orman olan koru alanından gelen bereketli oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde hayat dolu ve konforlu benzeri hayat sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere istek artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince değer kazanacak benzeri proje geliştirdiklerini tamlayan DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Temiz Yılmaz, “Lüksün ötesinde bir dirim fon fail insanlar, gelişigüzel devir park, yeşil alanlar ve koruya komşu konumda mevcut gayrimenkulleri hem yaşamak hem da kıymetli mevcut tıpkısı daire olduğu amacıyla yatırım fora etmek üzere tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın anında müstacelen seçme durumunda park ve koruya komşu daireler değme antlaşma mücevher gibi beş altı kâin nadir yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile detaylı müddet evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, bundan sonra hayatlarının kıymetini çokça henüz ferah biliyor ve yeşil benzeri doğanın zarfında birey şansı yok ise site merkezindeki yeşil alanı bol park yeri ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York kabil almanak konut eşit artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler da ecnebi ekonomistler tarafından “sert bedel artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’dahi park yeri ve koruya yandaki dairelere rabıta yüzdelik 63 oranında artma gösterirken Londra’dahi bu devlet yüzdelik 75’e büyüklüğünde artış gösteriyor.  İstanbul’bile ise bu artışın bazı bölgelerde yüzde 200’ü aştığı aritmetik ediliyor. Kamu bu veriler pandemi sonrası zaten bilcümle ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini tıpkısı öğün elan gözler önüne seriyor. 

Biz dahi DAP Bina kendisine bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras olarak bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak tıpkısı yayın geliştirdik. Proje bittikten bilahare Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi de gezip başlamak isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Yurt Ev güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra birlikte değerine derece katacak mücevher büyüklüğünde bulunmaz bir işaret olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: