Keyif paraşütü yapmanın keyfini 76 yaşında çıkardı

Konya’nın Karapınar ilçesinde hareketli 76 yaşındaki Kazım Vural, meşe palamudu toplamak üzere çıktığı Göktepe’birlikte tanıştığı pilotlar eşliğinde huzur paraşütü yaptı.

Arkadaşlarıyla zaman zaman Göktepe’ye çıkan Vural, bire bir hafta önceki Karapınar Uçuş ve Natür Sporları Kulübü üyelerinin yamaç paraşütü yaptıklarını gördü.

Kulüp Başkanı Mustafa Ulutaş ile sohbet ederken hayalini anlatan Vural, rahat paraşütü fora etmek istediğini söyledi.

Gerekli asayiş önlemleri alındıktan sonradan Vural, Ulutaş eşliğinde rahat paraşütüyle uçmanın keyfini çıkardı.

İlk uçuş deneyiminin heyecanını atlatan Vural, Göktepe’da ayrımsız araya gelen Karapınar Pervaz ve Huy Sporları Kulübü üyeleriyle ikinci kat uçmanın heyecanını yaşadı.

“Hiç korkmadım”

Vural, AA muhabirine, uçmanın keyfine vardığını, ikinci posta sükûnet paraşütü tahsis etmek üzere yine Göktepe’ye geldiğini söyledi.

Doğayı gökyüzünden izleyince haddinden fazla heyecanlandığını vurgulayan Vural, “On Paralık korkmadım. Bu doğayı temyiz etmek, çekmek için gençlere üstelik başvuru ederim. Televizyonda görüyordum. Gökyüzünde haddinden fazla küşayiş hissettim, 20 yaşına inik kadar oldum. Havalanırken 76’ydım, yere inerken 20 oldum. Havada melekler uçurur kabilinden oldu.” ifadelerini kullandı.

Vural, ilerleyici süreçte bu sporu yeniden yapmak istediğini, yaşına karşın tek zorlanmadığını anlattı.

“Kazım amca haddinden fazla heyecanlıydı, merakla etrafa baktı”

Karapınar Uçuş ve Natür Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Ulutaş da Göktepe’dahi rahatlık paraşütü yaptıkları sırada tanıştıkları Kazım Vural ve arkadaşlarıyla dostça ederken bu fikrin ortaya çıktığını dile getirdi.

Hayali olan Vural’ı kırmadıklarını tamlayan Ulutaş, “Kazım baba yarısı çokça heyecanlıydı, merakla etrafa baktı. Yukarda biraz ahbapça ettik.” dedi.

Göktepe’nin, Tuz Gölü ve zaman enerji panellerinden gelen sıcak çekicilik sebebiyle detaylı pervaz imkanı tanıdığını vurgulayan Ulutaş, velespit sürebilen herkesin bu sporu yapabileceğini kaydetti.

Share: