Diyarbakır’da 60 bin bala, spor ve görüşme ile buluştu

Diyarbakır’üstelik Yenişehir Belediyesi ilçenin 42 mahallesinde hayata geçirdiği “Mahallede Spor ve Tekellüm”, “Yenişehir Spor Akademisi Projeleri” ile 60 bin çocuğa ulaştı.

Gençleri ve çocuklara mıhlı yaşamı haydi üzere Yenişehir ilçesinde profesyonel eğitmenler eşliğinde düzenlenen sportif ameliyat kapsamında geleneksel okçuluk, dart, düzlük satrancı, masa tenisi, golf, langırt, basket ve çocuk oyunları turnuvaları ile Yenişehir Spor Akademisinin 16 branşta 90 eğitmenle açtığı ücretsiz spor kursları 60 bin çocuğu spor ve görüşme ile buluşturdu.

Yenişehir ilçesinde mevcut Halk Cezeri Parkı, Şehitlik Spor Kompleksi, Sur Gençlik Merkezi ve Seyrantepe Spor Salonu’nda faaliyetlerinin yürütüldüğü voleybol, yüzme, el oyunları, ayak topu, satranç, basket, alıştırma, plates, bozkır aerobik, atletizm, mümasil savunma, dart, kickboks, alpinizm, taekwondo kadar kurslara şimdiye kadar yüzlerce vatandaş bunaltıcı demet gösterirken bir zamanda Yenişehir Belediyesi tarafından Spor Akademisindeki eğitimler sonucunda muvaffakiyetli ve çaplı olan sporcuların Diyarbakır Cahillik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte lisansları çıkartılarak askeri polis okulları, spor liseleri ve beden eğitimi bölümleri sınavlarına üstelik hazırlanmaları sağlanıyor.

Başarılı bire bir mevsim geçiren Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki Erkekler Voleybol Takımı, Konya’da planlı Play-Off 2021-2022 Voleybol Sezonu 2.Lig Rical Final Etabı grup karşılaşmalarında 6 benek alıp sezonu grup lideri kendisine tamamladı. Bölgede bire bir ilki gerçekleştiren takım 2022-2023 Uçan Top sezonunda Alparslan Sanayi Erkekler 1.Ligi’nde savaşım etmeye türe kazanırken spor kulübü bünyesindeki Rical Futbol Takımı ise Süper Mektep Çocuğu Lig’den Bölgesel Çolpa Lig’e yükseldi. – DİYARBAKIR

Share: