Konya şeker çalışanları Atatürk’ü andı

Türkiye’nin azık devlerinden Konya Şeker Hastalığı’birlikte, Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk, düzenlenen törenle bilinmeyen edildi.

10 Teşrinisani Atatürk’ü Anma Haset nedeniyle düzenlenen izlence Konya Şeker Hastalığı Kampüsünde gerçekleştirildi. Törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Umumi Heyet Üyeleri ile çalışanları, Rum Kontak Ana Ortaklık (ABH) yöneticileri ile bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ve Konya Şeker çalışanları katıldı. Izlence, Rum Bağlantı Holding İcra Yerleşmiş Başkanı (CEO) Hüseyin Gaye Akın’ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başladı. Nazik Önder’in, 84 sene önce ebediyete irfan ettiği 09.05’bile tam ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker Hastalığı’den bile yükseldi ve tırsmak duruşunda bulunuldu, akabinde ise İstiklal Marşı okundu. Katılımın az çok aheste olduğu yâd töreninde ayrıca öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudular.

PANKOBİRLİK Umumi Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Umumi Heyet Başkanı Ramazan Erkoyuncu birlikte Atatürk’ün vefatının 84’üncü sene dönümü nedeniyle ayrımsız mesaj yayınladı. Mesajında “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, minnettarlık ve özlemle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bağımsızlık mücadelesi veren cebe arkadaşlarını ve aziz vatanımızı muhafaza amacıyla savaş vermiş bütün kahramanlarımızı gönül borcu, yağmur ve şükranla garip ediyorum” dedi.

Program sonrası, öğrencilere Anadolu Irtibat Ana Ortaklık İcra Oturmuş Başkanı Atak, dürü takdiminde bulundu. – KONYA

Share: