Üniversite öğrencilerinden şehitlere ahde vefa

Çankırı Karatekin Üniversite öğrencileri, Çankırı’da bulunan şehit aileleri ile ayrımsız araya gelip, Çankırı Şehitler Müzesini gezdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) İslami İlimler Fakültesi öğrencileri, 2022 yılının sonuç gününde Çankırı’da mevcut şehit ailelerini, Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı Çankırı Şubesini ve Çankırı Şüheda Müzesini müzakere etti. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Pir nezaretinde gerçekleştirilen ziyaretlerde ÇAKÜ Tüvana Gülücük Topluluğu Başkanı Zeynep Işık ve topluluk üyesi öğrenciler birlikte amade bulundu.

İlk namına Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesini ziyaret fail öğrenciler burada Nakit Şube Başkanı Mehmet Uçan’dan vakfın çalışmaları ile ilgilendiren bilgi aldı. Burada tamlık şehitler için Yasin-i Kutsi okuyup dualar fail öğrenciler henüz sonradan kullanılmamış açılan Çankırı Şüheda Müzesini gezdi. Sonuç adına Çankırı’da mevcut şehit ailelerini ülfet eden öğrenciler ailelerle sohbet etti.

Ziyaretler hakkında hikmet veren İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Domuzuna, “Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda martir ailelerimize ve Vakfımıza benzeri sekans ziyaretler yaptık. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin önümüze koyduğu, ‘insanın olduğu her yerde Çankırı Karatekin Üniversitesi dahi olacaktır’ vizyonu doğrultusunda, bizim için haddinden fazla eşsiz olan martir ailelerimiz ülfet ettik. Hem ayrımsız nebze olsun onları armağan etmek hem dahi milli ve manevi şuur içerisinde yetiştirmeye çalıştığımız öğrencilerimizin manevi yönlerine saplanmak için bu ziyaretler bizim için haddinden fazla cesim. Bu cins etkinliklerimiz gayrı şehit ailelerimize ve derneklerimize yapılan ziyaretlerle bitmeme edecek” dedi.

Şehit aileleri yerine ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı Çankırı Yazıhane Başkanı Mehmet Uçan ise, “Dinç öğrencilerimizin şehitlerimize ve ailelerine gösterdikleri ahde vefadan ortalık haddinden fazla bahtiyar olduk. Bu anlamlı mülakat üzere hem öğrencilerimize hem da temas anlamda bizlere değme ant bindi olan Sayın Rektörümüze ve üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: