İYİ Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Yüksel, Yusufeli ilçesinde temaslarda bulundu

İYİ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, Artvin’in Yusufeli ilçesinde bir paradigma temaslarda bulundu.

Yüksel, beraberindeki partisinin Samsun Mebus Bedri Yaşar ve Trabzon Saylav Hüseyin Örs ile Yusufeli Barajı zımnında akarsu altında kalacak kaymakamlık merkezinin taşınacağı yıpranmamış yerleşme durumunda inceleme yaptı.

Ünzile Yüksel, kaymakamlık merkezindeki bir düğün salonunda tevhit edilen programda birlikte vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yusufeli halkının nakil sürecinde karşılaştığı sorunları durumunda belirlemek için geldiklerini belirten Yüksel, hazırlayacakları raporu üstelik İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’e sunacaklarını söyledi.

Yüksel, yıpranmamış yerleşim durumunda altyapının hazır olmadığını, üstyapıda ise vakit kaybetmeden binaları gördüklerini argüman etti.

Şehirlerin dahi ruhu olduğunu vurgulayan Yüksel, şu değerlendirmede bulundu:

“Yusufeli’nin buradaki ruhunun oraya taşınmadığı, hazır olmadığı ayrımsız ortama insanların götürülemeyeceği hukuken üstelik vicdanen de aşikar. Bunu yerinde gördük. Bir hukukçu gözüyle, temel gözüyle baktığımda, özellikle kadınları çok iyi anlıyorum. Yeri, yurdu, komşuyu ayrılma yazar… Bu mecburi. Baraj yapılıyor. Kimesne baraja karşı çıkmıyor. Sizi dinleyip dertlerinizi yukarıya aksettirmek, çözüm önerileri sunmak için buradayız.”

Yüksel, herkesin Yusufeli halkının sorunları dinlemesi, kulak vermesi gerektiğinin altını çizerek, “Sizlerin tarihi burada geçti. Atanız, dedeniz buralarda yaşadı. Irmağın kenarlarında hangi türküler söylendi, ne ağıtlar yakıldı. Şehitlerimiz geldi, kızlarımızı kadın ettiğimiz bu şehir, bu kaza taşınacak. Baraj yapılıyor. Madem bu şehir bunun çilesini çekiyor. Biraz bile bu site, bu çilenin nimetlerini görsün.” dedi.

“Kimesne, ‘taşınmıyoruz’ demiyor amma taşınılacak şehri yaşanılacak kuzuluk getirin.” ifadesini kullanan Yüksel, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti hususiyet devleti. On Paralık kimse hukukun üzerinde değil. Yasa karşısında müsavat var. Tığ bunun takipçisiyiz. Hukuk çerçevesinde ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Mecliste ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Biz Genel Başkanımızın selamını getirdik, sizin selamınızı bile götüreceğiz, raporumuzu sunacağız.”Share: