Bingöl’de ayarı ve gramı düşürülmüş değerli sattığı iddiasıyla 4 kuşkulu Artvin’de yakalandı

Bingöl’de kuyumculara ayarı ve gramı düşürülen altınları değerinden yüksek fiyatla sattıkları gerekçesiyle 4 çirkin Artvin’de gözaltına alındı.

Bingöl Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Devran, Yenişehir Mahallesi’ndeki aksiyon yerinde 2 kadından 4 tamlık zer satın aldı.

Daha bilahare kuyumcuların olduğu mesajlaşma grubundan dolandırıcılık uyarısı yapılması üzerine Çağ, aldığı altınların ayarı ve gramının düşürüldüğünü tespit etti.

Kader’ın şikayetinin arkası sıra Bingöl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından kimliğini tespit ettikleri zanlıların bu şekilde kentteki apayrı kuyumculara da değerli sattığını belirledi.

Güvenlik Bölüm Müdürlüğü koordinesinde yapılan iş sonucu 2’si avrat 4 şüpheli Artvin’in Hopa ilçesinde yakalandı.

Dernek Başkanı Dünya, gazetecilere, 4 altın satın aldığını anlatarak, “Hakeza bire bir madde aklımın ucundan geçmedi. Şikayetçi oldum. Itimat güçleri eliyle Hopa ilçesinde yakalandılar. Bir parçalanmamış kızıl normalde 7 bin lira, ego tıpkı altından 1600 teklik beis ettim. Çok büyük miktarda vergi elde ediyorlar. İş yeri kalabalıktı. Kadın oldukları amacıyla istinaden altınları aldım.” diye konuştu.Share: