İnşaat sektöründe altın varak dökümü

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Morgan Stanley toptan emlak yatırımlarına odaklanan bakir fonu üzere 3,1 milyar dolar biriktirdi. Bankanın oluşturduğu bu görüntü 2018 yılında oluşturduğu 2,7 milyar dolarlık kılavuz yatırım aracını gölgede bıraktı.

Bloomberg Indernational’ın haberine göre Morgan Stanley Envestisman Yönetimi Küresel Emlak Varlıkları Başkanı John Klopp North Haven Real Estate Fund X Küresel evet de G10 ismiyle anılacak yatırım aracının mutlak hayat fonları, sigortacılar, ESIR merkezli ve arsıulusal emeklilik fonları, şişman servetli bireyle ve aile yatırım ofisleri da dahil olmak üzere bir nice değişik alandan destek aldığını söyledi.

Klopp konuyla ilgilendiren açıklamasında, “Özge yatırımcıların şişman çoğunluğunun arkasına aldığı rüzgarla bire bir sektöre oynuyoruz” diye firmanın depo ve şırakkadak aşkın aileli emlak yatırımlarına dikkat çekti. Yurt uzmanı, “Asıl veriler yabansı derecede yüksek ve bu kovid boyunca şiddetlendi. Bu iki alanda ayrımsız müddet daha bitmeme edecek dayanıklı fırsatlar var” dedi.

Morgan Stanley gayrimenkul sektöründe göz ve endüstriyel mülkleri geliştirmek ve yenilemek üzere çalışıyor. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bunun sunu büyük sebeplerinden birisi kısmen istikrarlı varlıklara olan erdemli talebin fiyatlandırmaları üstelik yükseltmesi. Zira yatırımcılar global faziletkâr para şişkinliği süresince dulda yatırımlarını düşünerek nesep varlıklara olan taleplerini bile artırıyor.

Klopp, tertipsiz taşınmazlar yatırımları amacıyla çıtayı efdal tuttuklarını belirtirken vezneci yatırımlarının oteller da dahil almak üzere konaklama sektörüyle “fazlasıyla ilgilendiğini” ve yazıhane sektörünü izlediğini söyledi.

Klopp, “Ortalık dışı fırsatlar bulmanın yanı sıra, asıl varlıklar oluşturmaya yahut yeniden konumlandırmaya ve arkası sıra satmaya çalışıyoruz” dedi.

Yıpranmamış envestisman uzlaştırıcı 1 Ocak’ta yatırım dönemini başlattı ve yatırımlarını averaj 60 milyon dolarlık özkaynak yatırımı içeren mülklere ve elan süfli portföylere odaklıyor. Sermayesini sürmek üzere dört yılı olan fon, maksimum %65’lik aynı kaldıraç sağlıyor.

“Nereye gidebileceğimiz ve hangi yapabileceğimiz konusunda kararsızız,” diyen Klopp, KUL pazarının Asya ve Avrupa’dan henüz acul gabi çevrim sağladığını kabul etti. Yurt uzmanı, “Paramızı finansal mühendislikten kazanmaya çalışmıyoruz, fakat uzunlamasına erinç yönetimi yoluyla dönüştürebileceğimizi ve değer yaratabileceğimizi düşündüğümüz varlıkları bulmaya çalışıyoruz” ifadelerine düzlük verdi.

Klopp, enfrastrüktür ve gayrimenkul yatırımlarının getiri ve para şişkinliği korumasına için müspet çeşitlendirmelere niteliği taşıdığına atıfta bulunarak, “Zaman sistemin etrafında mukavemetli miktarda yatırım alanı arayan sermaye görülüyor ve bunların büyük çokluk mahiyet varlıklarda değerlendirilmek isteniyor” dedi.

Goldman Sachs’ta mühim nakil

 

Mastercard’dan saklı yazı hamlesi

 

Biden’ın mütenakıs halkoyu desteği borsaları lacerem etkiliyor?

 

Share: