Güzelbahçe Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Güzelbahçe Belediyesi, ilçedeki mehabet okullarında okuyan sıkı gelirli öğrencilere, kırtasiye desteği sağladı.

İçersinde defter, soy, silgi, pastel boya, ark boya, yapışkan boya kabilinden asıl kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri öğrencilere, Komutan Mustafa İnce, bzzat dağıttı.

Belediyenin henüz esbak yıllarda dahi okullarda buna analog gerekseme malzemelerini dağıttığını belirten Başbuğ İnce, “Eğitimin başlamasıyla çocuklarımızın yeryüzü rüçhan ihtiyaçlarını uray meclisimizden aldığımız kararla dağıtımını yapıyoruz. Soylu Erki şerait muhtemelen, bu koşullarda ailelerin eğitim bilimi masraflarına tıpkısı nebzede olsa bindi olabilmek için böyle benzeri destekte bulunduk. Sosyal belediyecilik kapsamında çocuklarımız için eğitimin her alanında yardımlara devam etmekte kararlıyız. Uray yerine eğitime temas çeşit desteği vermeye mücahede gösteriyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını gidermenin birlikte öğrencilerimiz amacıyla sosyal ve kültürel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı önemsiyoruz, zira bu ülkenin kalkınması, ilerlemesi ve gündeş medeniyetler seviyesine ulaşması ancak talimli bireylerin çoğalmasıyla tür olacaktır. 2022-2023 Terbiye-Talim yılı tüm öğretmenlere, öğrencilere ve velilere ömre bedel olsun” dedi.

Ayrıca Güzelbahçe Belediye Meclisi, Niğde’nin Kemerhisar Belediyesi ile Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi’ne bile kırtasiye yardımında bulundu.Share: