Gaziantep’te işçi, görevli ve emekliler için 14 bin konutluk proje

Belediye Başkanı Fatma Atmaca, planlı lansmandaki konuşmasında, içtimai belediyecilik anlayışıyla debi ettiklerini söyledi.

bahis konusu projenin hür teşebbüs hareket birliğiyle yapılacağını tabir eden Şahin, şöyle konuştu:

“İlk etapta Kuzeyşehir’e ve Güneyşehir’e 300 hane, Kızılhisar bölgesine üstelik 340 ev yapılacak. Site genelinde etkin işçi, vazifeli ve emekli vatandaşlar, makul ifa koşullarıyla familya sahibi olacak. Gelir-masraf tablosuna bakarak ödeme planının hazırlanacağı projede, genişlik geç 15 Ilkgüz’üstelik kadar dolay talepler toplanmaya başlanacak. Bürokratik işlemlerinin büyükşehir vasıtasıyla yapıldığı, iki yılda da bölük etme şartını getirdiğimiz tıpkı sistemi hayata geçiriyoruz. İstenilen sürede bunun yapılması şart. Hırçın taktirde sorumlular sistemin dışında kalacak. Bunun yanı sıra kira ve ev fiyatlarını süfli kısaltmak için yer maliyetlerinin hepsini tığ göğüslüyoruz.”

AK Tümen Gaziantep Mebus Nejat Koçer dahi emeği geçenlere teşekkürname etti.

Kentin temas anlamda acul büyüdüğünü tamlayan Koçer, “Şehrimizin genişlik yüce konularından birisi göz açığı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin attığı bu adımı haddinden fazla kızıl ve manidar bulduğumuzu beyan etmek istiyorum.” diyerek konuştu.

DOĞRU Parti Gaziantep Saylav Yoğunluk Bakbak dahi kentin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyleyerek “Gaziantep büyük tıpkısı şehir, konuttaki sorunların altından kalkacağız. Bu anlamda eskimemiş projemizin üstelik bulunmaz olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Âlem da projenin detaylarına ilgili lokma tatlısı gerçekleştirdi. Cihan, proje kapsamında Kuzeyşehir’da 10 bin 400, Güneyşehir’da 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde ise 750 eskimemiş hane yapılacağını bildirdi.

Gaziantep’den 7 ayda 5,5 bilyon dolarlık ihracat

 

Gaziantep’te PKK operasyonu: 12 gözaltı

 

Share: