Evergrande paniği yayılıyor

Çin’üstelik emlak sektörünün sağlığına ilgili endişeler haftanın önce iş gününde Hong Kong piyasasına de sıçradı ve emlak şirketlerinin pay senetlerine tıpkısı yılı çok sürenin yer zinde satışını getirerek, bankalardan Ping Dakika Insurance Group Co.’evet, cemi hisseleri ve faziletkâr faizli dolar tahvillerini süfli çekti.

Hang Seng Emlak Endeksi yüzde 5,9 büyüklüğünde gerileyerek Mayıs 2020’den bu yana yer iri düşüşünü gerçekleştirirken, Çin’mağara çevre değeri açısından arz nazik sigorta şirketi Ping Zaman Insurance Hong Kong piyasasında yüzdelik 7,3 derece kaybetti. Hong Kong’un tezahür endeksi Hang Seng yüzde 3,3 ile akıbet iki ayın arz şişman günlük kaybını yaşadı. Envestisman yapılabilir seviyenin altında muhtıra sahip Çin dolar tahvilleri ise 2 sent büyüklüğünde geriledi.

Yatırımcıların haftalardır süren China Evergrande Group merkezli endişeleri, Çinli yetkililerin hükümetin dünyanın sunma ağır sıklet borca sahip taşınmazlar geliştirici şirketine ilişkin sessizliğini korumasının peşi sıra çabukça yayılıyor.

Pekin yönetiminin Evergrande sınavı

‘Evergrande’nin temerrüde düşmesi daha serbest ölçekli etkiler yapabilir’

 

Share: