EMŞAV’ın gözü “Aydınlık”

Gelişmemiş adı EMŞAV olan Emniyet Teşkilatı Işlev Malülleri ve Martir Aileleri Vakfının Gün Doğusu Rum Kesim Başkanlığına Hayrettin Görgülü getirildi.

Güvenlik Teşkilatı Işlev Malülleri ve Şehit Aileleri Vakfının Aydınlık Nazilli da 3’ncüsü planlı çalıştayına EMŞAV Maşrık Anadolu Havza Başkanı Hayrettin Aydın ve EMŞAV Erzurum İl Başkanı Mikail Akpınar katıldılar.

Son merhale verimli geçen çalıştayda, Boşta olan Mıntıka başkanlıkları zarfında atamalar gerçekleştirildi. Daha evvel Malatya iline verilmesi planlanan Gün Doğusu Rum Mıntıka Başkanlığı, yapılan girişimler sonucunda Erzurum’a kazandırıldı. Güven Teşkilatı Vazife Malülleri ve Şehit Aileleri Vakfı Umumi Başkanı Abdurrahman Yılmayan, Şark Küçük Asya Havza Başkanlığına tafsilatlı yıllar Erzurumspor umumi heyet üyeliği dahi özne iş insanı Hayrettin Ziyalı’ı atadı.

EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman Yılmayan, “Maşrık Küçük Asya Havza Başkanlığına atadığımız Hayrettin Münevver kardeşimizin Doğu Anadolu bölgesinde Vakfımızı sunu iyi şekilde oyun edeceğine istekle inanıyor ve kullanılmamış görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Şarki Anadolu Kesim Başkanlığına getirilen Hayrettin Vazıh ise yaptığı açıklamada “Şehitlerimiz ve aileleri ile Gazilerimiz ve aileleri daima bizim mebde tacımız olmuştur var olmaya birlikte bitmeme edecektir. Şahsıma akla yatkın görülerek tevdi edilen EMŞAV Şark Rum Toprak Başkanlığı genişlik kurumlu ve yavaş tıpkısı görevin olduğunun farkında kendisine gücük zamanda ilimizde ve bölgemizde hovarda ayrımsız şekilde teşkilatlanarak çalışmalarımıza başlayacağız. Tabi bu çalışmaları yaparken gücümüzü şehitlerimizin ve gazilerimizin maneviyatından alarak Güven Teşkilatımızla iş birliği ortamında gerçekleştireceğiz” diye niteleyerek konuştu. – ERZURUM

Share: