El Kilit Operasyonu’nda yaralanan Yaya Uzman Çavuş Cemil Ağır, 17 devir sonra şehit oldu

Isparta merkeze tutkun Büyükgökçeli köyü nüfusuna mukayyet Piyade Uzman Çavuş Cemil Güç, memur olduğu Pençe Kilit Operasyonu’nda 4 Ekim’de yaralandı. Ankara’da Afiyet Bilimleri Üniversitesi Gülhane Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne irsal edilen Vahim, zaman sabahın erken saatlerinde şehit oldu.

ACI BILGI AİLESİNE VERİLDİ

Tedavi sürecinde hastanede oğullarını muntazır baba Mehabetli Vahim, anne Mürşide Bunaltıcı ile kardeşleri Burak ve Iyi Kilolu’a kırıcı veri verildi. Şehidin cenazesi, Isparta’ya getirilerek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

BELEDİYE BAŞKANINDAN TAZİYE MESAJI

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, El Kilit Operasyonu’nda yaralandıktan sonra tedaviye alındığı hastanede martir olan Piyade Uzman Çavuş Cemil Pahal üzere taziyet mesajı yayımladı. Başdeğirmen, “Mücahede arkadaşımız Yüce Dokunaklı’ın oğlu Piyon Uzman Çavuş Cemil Ağır’ın şehadetini derin ayrımsız sıkıntı içerisinde öğrendim. Bizleri koyu bire bir ateş ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden muazzez şehidimize Allah’tan rahmet, dram ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile makro milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

Share: