Diyarbakır gelişim camiası gücünü birleştirdi

Diyarbakır İş Konseyi Başkanlığına görev süresi dolan Burç Baysal adına Mustafa Vural seçildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayaç, seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede, İş Konseyinin sadece Diyarbakır Tecim ve Uran Odasının yegâne başına kurduğu tıpkı yapı değil, kentteki sivil toplum örgütlerinin, değerli şahsiyetlerin eş aklıyla kurulmuş ayrımsız yapı olduğunu söyledi. 2018 yılında delik yönetimini ant aldıklarında ilk kendisine bu yapıyı gündeme aldıklarını hatırlatan Kaya, “Çalışmalarımıza başladık. Zira TOBB bünyesinde da benzer tıpkı yapı var, orada de ülkenin saygın aksiyon insanlarının rey ve önerilerinden fark etmek üzere kısım meclisleri oluşturulmuş. Bu meclislere yereldeki Bakış veya Borsalardan üstelik düşünce içerlemek vasıtasıyla seçimlere katılmayan yahut akmak istemeyen amma büyüklük ekonomisinde saraka sahibi hareket insanları çağırma edilerek onların kuruntu ve önerileri alınmaktadır. Bu elan delege aynı hile anlayışı hakim kılınmasının önünü açmaktadır. Bu meclislerden birinde TOBB Afiyet Hizmetleri Meclisi’nde ilimiz hareket insanlarından Turan Odabaşı dahi vadi almaktadır” dedi.

2018 seçimlerinde DİSİAD Başkanı Burç Baysal girmek üzere kentteki iz örgütleri, sivil toplum örgütleri ve kızıl şahsiyetleri ile konsey kurduklarını belirten Kayaç, “Dört yıllık himmet sürecinde kurul üyelerimizin altın görüş ve önerilerinden balaban fayda gördük. Destekleri bizi elan canlı kıldı. Zaman burada dahi siz kızıl katılımcılarımızla önümüzdeki 4 sene için fariza yapacak olan konseyimizi kurmuş olacağız. Ortaklık sağlamanızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Kutuplaşmanın en son düzeye ulaştığı, kentimizin yönetişim anlayışında sıkıntıların yaşandığı tıpkısı dönemde kentin bilcümle kesimlerini baziçe fail siz altın hareket insanlarımızla kuracağımız bu yapının yapacağı icraat haddinden fazla elan balaban ehemmiyet taşıyacaktır. Geçen 4 yıllık süreçte konseyin başkanlığını özne ve zaman görevi kullanılmamış tıpkı arkadaşımıza bırakacak olan Burç Baysal ve bütün konsey üyelerine teşekkür ediyorum, bakir seçilecek kurul başkanı ve üyelerine da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yeni seçilen Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural ise Diyarbakır’da tıpkısı bayrağı germek, bire bir bayrağı devralmanın oldukça print tıpkı nitelik olduğunu anlatım ederek, “Diyarbakır dışında sivil topluluk birlikteliğini esas olan apayrı ayrımsız kent yoktur. Diyarbakır bu konuda kendine mahsus aynı şehir. Konsey üyelerimizin ulama ve desteğiyle umarım Diyarbakır’ı istenilen yere getirmeyi başarırız. Sivil topluluk aynı kentin kalkınmasında çoğu ant devlet ve hükümetlerden daha aşkın gösteriş üstlenerek, kentin ekonomisinde deli dolu ve belirleyici nümayiş oynuyor. Bizleri böyle önemli aynı görevde müstahak gördüğünüz üzere hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – DİYARBAKIR

Share: