YANLIŞSIZ Parti MKYK üyesi Parlak’tan Marmara Havacılık ve Uygulayım Bilimi Koleji’ne ülfet

AK Tümen MKYK üyesi Alaattin Ak Pak, Marmara Havacılık ve Uygulayım Bilimi Koleji’ni mülakat etti.

Diyarbakır’üstelik 2022-2023 eğitim ve öğretim sezonunda eğitime başlayan Marmara Havacılık ve Teknoloji Koleji, bünyesindeki görmüş geçirmiş ve tecrübeli eğitmenlerle sivil havacılığa bakir neferler yetiştirmeyi sürdürüyor.

Kolej, havacılık üstüne kullanışlı terbiye ve staj çalışmalarıyla öğrencileri, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nın müfredatı çerçevesinde yetiştirme adına tekmil kuvvetli işlik imkanları ve ehlihibre yetişek kadrosu ile buluşturuyor.

Koleji müzakere fail Parlak, kolej müdürü Fatih Uçun’dan meslek ile ilgilendiren bilgelik aldı.

Uçak Bakım, Hayatiyet-Elektronik ve Robotik Kodlama atölyelerini gezen Ak Pak, ağırşak düz öğrencilerle dostane etti. Tayyare atölyesindeki tıpkı uçağa imzasını atan Parlak, Diyarbakır’dan nice pilotlar çıkması dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sivil havacılığa verdiği önemden bahseden Bembeyaz, sivil havacılığın ülkede gelişmesi amacıyla Hükümet adına şişman ceht gösterdiklerini belirtti.

Bembeyaz, teknolojinin ruhu olan yazılım üzerine herif kaynağı kapasitesini yükseltmek için bakir çocuk yazılımcı okullar açıldığını kaydederek, şöyle dedi:

“kendiliğinden öğrenme metoduyla etkin dünyanın flaş yazılım okullarından olan 42 okulu bu dönemde ülkemize kazandırdık. Bugüne kadar bine mail gencimiz bu okullarda eğitim bilimi almaya başladı. Bu gençler ferah benzeri yazılımcı kendisine istekli hayata atılacaktır. Bizim ehemmiyet verdiğimiz alanların başında de girişimcilik geliyor. Milli uygulayım bilimi hamlesi vizyonu ile hazırladığımız uran ve uygulayım bilimi stratejimizde müteşebbis üzere ayrı bir antet oluşturduk. Girişimciliğin dinamizmiyle kaldıran Türkiye’yi mensur edecek şümullü politikalarımızı bu takip çerçevesinde uyguluyoruz.”

Uçun ise, yazılım ve robotik kodlama alanında hem teknik zir yapı hem materyal hem da ehlivukuf kol sağlayarak öğrencileri çağın gerektirdiği teknolojik donanıma ulaştırdıklarını dile getirdi.

Share: