Çamlık’ın yıldızlarını Fenerbahçe kaptı

– Çamlık’ın yıldızlarını Fenerbahçe kaptı

DENİZLİ – Denizli’bile yetiştirdiği futbolcular ve ast yapıya verdiği ehemmiyet ile dikkat çeken Çamlık Futbol Kulübü’nde kudretli zihayat üç yıldız adayı, Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Çamlık Ayak Topu Kulübü Başkanı ve antrenörü Şenol Adlı, takımda yetişen 2011 doğumlu sol sağlam oyuncusu Mehmet Mustafa Şahin, 2011 tevellütlü orta yer oyuncusu Bertuğ Kahraman Özdemir ile 2012 doğumlu Doğukan Kocabatmaz’ın Fenerbahçe’ye aktarma olduklarını açıkladı. Amaçlarının futbol altyapısına harıldamak olduğuna dikkat calip Şenol Ünlü, “Kulübümüzün bünye amacı, bu işi bizden daha gani yapabilecek kulüplere aktör vermekti. Bu işte 15. senemizi devirdik. 3 Parça oyuncumuzu Fenerbahçe’ye teslim ettik. 1 oyuncumuz elan faziletkâr ihtimalle Fenerbahçe’ye gidecek ama resmileşmedi. Ayrımsız evet birlikte 2 oyuncumuz ile da Galatasaray ve Trabzonspor’un ilgisi var. Sene sonu geldiğinde Haziran ayında galiba 6 evet üstelik 7 oyuncumuz şişman takımların alt yapılarına kümeli olacak” şeklinde konuştu.

“Gençlere kalitemizle kandil saçmaya çalışıyoruz”

‘Onlar gidecek kalanları yetiştirmeye devam edeceğiz’ diyen Ünlü, “Burada dahi oyuncularımız eğitimlerini dolgunca alıyorlar onun dışında tıpkısı güruh kulüpte oyuncumuz var. Uşakspor’birlikte oyuncularımız var, Kuşadasıspor’de oyuncularımız var, devre arasında Afyonspor’dahi birlikte oyuncumuz olacak. Bunlarla bu arada seçkin sene 10 şerha oyuncuyu ferah yerlere vermiş oluyoruz. Yıllar sonraları Denizlispor’a üstelik aktör vermeye başladık. Henüz önce Denizlispor’a vermiş olduğumuz aktör bu hafta istekli olacak. Tabii bunların içerisinde Milli oyuncularımız da var muhtemelen 2008 milli takımına Fenerbahçe’deki kalecimiz çağırılacak. Milli aktör sayımız de 6 olacak. Ben ayak topu okulunu açtığımda 20 yılda 10 parça milli demiştim bildirme az amma şu zaman 15. yılda 6. milli oyuncumuz oldu. İnsanlarla uğraşılan işlerde kaliteyi yakalamamız gerekiyor. Bizler kendimizi bu konuda denk pakt namına görüyoruz. Denizli bile de var hakeza 3-4 şerha birinci sınıf kulüp. Biz birlikte kendimizce onlara kalitemizle çerağ saçmaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.

Fenerbahçe’ye transfer olan geleceğin şans topçu adayları Bertuğ Yiğit Özdemir ve Mehmet Mustafa Delice ise Fenerbahçe üzere benzeri takımın formasını giyecekleri için bahtiyar ve cazibeli olduklarını dile getirerek, kudretli kalkmak üzere ellerinden mevrut gayreti göstereceklerini anlatım ettiler.

Share: