Bulunmayan hakeza ayrımsız curcunalı! Sivaslı güdücü, okuduğu içli türküyle dinleyenleri büyüledi

Şehre tahminî 180 kilometre mesafede kâin Gürün ilçesi Ruz köyünde çobanlık fail 35 yaşındaki Tarık Karaca içtimai medyada paylaştığı videolarıyla gündem oldu.

1 MİLYONDAN FAZLA İZLENDİ

Kırsalda çobanlık yaparken okuduğu içli türkünün videosu, toplumsal medyada 1 milyondan çok emanet aracılığıyla izlendi. Karşılaştığı demet ve sevginin kendisini mutlu ettiğini tamlayan Karaca, ata mesleği olan çobanlıktan vazgeçmeyeceğini ama desteklenirse çalgı aleti dünyasına bile girebileceğini söyledi.

“BU YETENEĞİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM”

Kara, “Ego 35 yaşındayım. Hayatımı çobanlık yaparak idame ettiriyorum. Çobanlık bizim atadan, dededen gelen mesleğimiz. Yırlamak söylemeyi ve gidiş söylemeyi seviyorum. Rabbim hakeza benzeri yetenek vermiş, bunu gitmek isterim. Sesimin milyonlara ulaşması beni haddinden fazla mutlu etti. Beğenip takip edenlere haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Öyle fena hâlde düşünceler ve yorumlar yazıyorlar ki beni çok bahtiyar ediyorlar. Bu iyice yorumları görünce daha pir türküler ikna etmek istiyorum. Şerha döndüğü büyüklüğünde türkü söylemeye bitmeme edeceğim” şeklinde konuştu.

Share: