dömifinal maçlarında Sivas’ı kaşkariko edecekler

Sivas Şehit Adnan Saka Ortaokulu ayvaz uçan top takımı Tunceli’de yapılan grup müsabakalarında kadro birincisi yerine Türkiye nısıf finallerine katılmaya türe kazandı.

Okul Sporları Genel Müdürlüğünün 2023 yılı elektrik programında meydan kayran “Nasip rical voleybol grup müsabakaları” Balıkesir, Burdur, Çorum, Hatay, Kütahya, Mardin, Nevşehir, Rize ve Tunceli’de yapıldı.

Tunceli’de yapılan müsabakalara Sivas’ı temsilen katılan Sivas Martir Adnan Saka Ortaokulu ayvaz voleybol takımı kıyasıya mücadele etti. 4 dönüş süren takım müsabakaları sonucunda Sivas Şehit Adnan Sucu Ortaokulu erkek voleybol takımı gruplardan birinci çıkarak Türkiye nısıf finaline katılmaya adalet kazandı. Muvaffakiyetli Sivas ekibi kupa ve madalyalarla ödüllendirildi.

Felek rical uçan top yarı final karşılaşmaları ise 5-8 Şubat’ta Adıyaman, Bayburt, Yardımcı ve Zonguldak’ta yapılacak. Burada bir numara olan ekipler Türkiye finallerine katılmaya türe kazanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise kente başarıyla dönen Sivas Martir Adnan Sucu Ortaokulu koca uçan top takımını ve antrenörlerini kutlama etti. – SİVAS

Share: