3 aydır yürüyemeyen bozuk topçu faaliyetler sonrası sahalara dönmeye hazırlanıyor

3 aydır yürüyemeyen sakat topçu faaliyetler sonrası sahalara dönmeye hazırlanıyor

Sivaslı sayrı Eskişehir Kent Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu

Operatör Hekim Aytek Hüseyin Çeliksöz: “İstediğimiz başarıya ameliyat sırasında ulaştık”

60 yaşındaki çarkıt idmansız topçu Yusuf Çataltepe: “3 maaş ağrımı doktorum 2 günde telafi etti”

ESKİŞEHİR Sivas’ta evveli topçu olan ve yaşadığı duraç labrum yırtığından belde salim bacağını debi ettiremeyen Yusuf Çataltepe, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde, Türkiye’bile çok nadir yapılabilen sınırlı ameliyat sayesinde 2 günde ayağa kalktı.

Sivas’ta durma eden 60 yaşındaki çarkıt acemi futbolcu Yusuf Çataltepe, kalçasının eklem kısmında yaşadığı ağrılar sonucunda hayatı adeta kabusa döndü. 3 aydır çektiği ve ahit geçtikçe şiddetlenen ağrıları üzere doktora giden Çataltepe, muayenesinin peşi sıra sağlıklı bacağındaki rahatsızlığının sebebinin kalça tekâsüf sendromuna merbut ayaklık labrum yırtığı olduğu tayin edildi. Sivas’taki ekipman yetersizliği cihetiyle kızının üstelik ikamet ettiği Eskişehir’birlikte, Şehir Hastanesi’nde kaynak üstüne Cerrah Doktor Aytek Hüseyin Çeliksöz’e tetkik olan Çataltepe’nin, Türkiye’bile haddinden fazla ender olarak yapılabilen Kaide Artroskopi ameliyatı yapılmasına karar verildi. Eskişehir Site Hastanesi’nde ilk kez yapılan ve 4 noktadan kapalı tıpkı biçimde yapılan operasyonda celi ameliyatta ulaşılamayacak noktalara ulaşıldı. Kapalı yapılan ameliyatla kalçanın korunması amaçlandı. İşlem sonrasında, 2 bölüm kadar gücük benzeri sürede bacağını akıntı ettirmeye, ayrıca yürümeye başlayan sakat futbolcu, demin sahaya çıkacağı günleri iple çekiyor.

“Bölgemizde az çok kıymetli yapılan benzeri ameliyat”

Sakat tıfıl futbolcu Yusuf Çataltepe’yi mecbur bir biçimde Artroskopi ameliyatını özne Cerrah Doktor Aytek Hüseyin Çeliksöz hastanın durumu hakkında konuştu. Ameliyatın çokça dolgunca geçtiğine değinen Dr. Çeliksöz, “Yusuf Koca tarafıma, Sivas’tan başvurdu, kalçasında kasığına vuran bunaltıcı benzeri ağrısı vardı. Oturup kalkarken, yürürken kırıcı ağrıları oluyordu, dizini karnına akıllıca çekemiyordu. Muayenemizde, MR’ında, görüntülemelerimiz bile ayaklık ekleminde ayrımsız problemi olduğunu gördük ve bu maslahat sınırlanmış aynı ayaklık Artroskopi ameliyatı ile giderebileceğini düşündük. Elan sonra hastamızı ameliyata aldık. Aynı bağlı duraç artroskopisi yaptık. İstediğimiz başarıya ameliyat sırasında ulaştık, kendisi gayet bahtiyar. Önümüzde ayrımsız iyileşme sürecimiz olacak. Bu operasyon bölgemizde az çok bulunmaz yapılan benzeri faaliyetler, hastanemizde da ilk kez yapıldı. Özel çevirgeç gereçleri oluyor, onları ancak realizasyon edebildik. Bu konuda bize bindi verenlere dahi teşekkür ediyorum. Hastamız mutlu, bu ameliyatı başka hastalara da yapmaya devam edeceğiz. Kapalı ameliyatın salah süresi haddinden fazla henüz hızlı. Sınırlanmış bir cerrahi müdahale ama içeride yaptığımız çok balaban bir aksiyon. Bu ameliyat kalçayı koruyan bir faaliyetler yani bu hastamız bu ameliyatı geçirmeseydi bodur zamanda kalçasına ayaklık protezi yani eroin implantlar koymamız gerekecekti” dedi.

“3 mahiye ağrımı 2 günde telafi ettin”

Şifayı evinden 700 kilometre lüks, Eskişehir Site Hastanesi’nde bulan Yusuf Çataltepe, mutluluğunu ve doktoruna olan teşekkürünü şu sözlerle dile getirdi;

“Bitmeyen teşekkürname ediyorum hocam. 3 aydır haddinden fazla incitici ağrılarım vardı ama bu 3 aylık ağrımı doktorum 2 günde telafi etti. Onun için da aksiyon arasında, oturmamda kalkmamda gayet rahatım. Hocam değme makule sana teşekkür ediyorum.”

Share: