Bingöl’de bin 300 öğrenciye çul yardımı

Bingöl’ün Tüvana ilçesinde gerekseme sahibi bin 300 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

Bingöllü hayırsever iş kadını Abdurrahim Başka ve ailesi, temas yıl olduğu kabil bu yıl da gerekseme sahibi öğrencileri unutmadı. Gayrı ailesi, bu kat de Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı tarafından belirlenen bin 300 öğrencinin şita aylarında üşümemesi yerine bot ve montgomer yardımında bulundu. Şehit Melik Akdere Ekin Merkezinde planlı tevzi töreniyle öğrencilere hediyeleri ikram edildi.

Tendürüst Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, “Mutluluk Kadın ve eşi Abdurrahim Diğer gelişigüzel fırsatta böylesi iyi işlemler yaparak takdiri hak ediyorlar. Ego kendilerine gösterdikleri duyarlılıktan çevre şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sair ailesi olarak yardımlara bitmeme edeceklerini tabir eden Saadet Özge, “Tendürüst ilçesinde daha önceleri yaptığımız yardımlar vardı. Canlı Kaymakamlığımız ile görüşerek ihtiyaç doğrultusunda bu defa bile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi giydirmeye karar verdik. Zaman itibariyle bin 300 öğrencimize bot ve mont bağış ettik. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu görünce bizler üstelik çokça bahtiyar olduk” diyerek konuştu. – BİNGÖL

Share: