Bekçilerin münasebetsiz kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Aksaray’birlikte uygulamada durdurulan araçtan inerek kaçan sürücü ile bekçiler arasında yaşanan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Kaka yakalanarak gözaltına alınırken, yanı sıra mevcut ve silahla yakalanan arkadaşı, “Âdem beni vursun mu?” diye kendini savunarak, “Ego vurulduktan sonraları geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı.

Olay, Öz Mahallesi 652. sokakta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kentin dirlik ve cüret ortamının sağlanması için İl Itimat Müdürlüğüne kapalı Asayiş Şubesi ekipleri ile mahalle ve çarşı bekçileri tarafından gerçekleştirilen pratikte durumundan şüphelenilen 68 EE 629 plakalı Tofaş marka otomobile “dur” ihtarında bulundu. Uygulama noktasına yakın çoban araçtan inerek bulaşan olarak kaçmaya başladı. Yanında palyatif kendisine bulunan nüfus kaçamadan polis ve bekçiler yoluyla yakalanırken, farklı bekçiler kaçan sürücünün peşine düştü. Sürücünün kaçtığı istikamete akilane binaların bahçe duvarlarından atlayarak şahsın peşine düşen bekçiler gelişmemiş sürede bölgeyi abluka altına aldı. Adeta film sahnelerini aratmayan kısa süreli kovalamacada sürücü bekçiler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Ruhsatsız tabanca ile yakalandı, “Ego vurulduktan sonra geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı

Araç başına getirilen çoban Taner K. (41) ve Cemil G. (43) bekçiler marifetiyle kelepçelenerek işsiz ayla getirildi. Bu sırada araçta Aksaray Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde taharri fail yasakçı ve polisler Cemil G.’ye ait umum çantasında aynı sayı ruhsatsız tabanca, 30 gram metamfetamin ve tıpkısı tutar duman maddesi ele geçirdi. Çoban ve arkadaşı hakkında yapılan Genel Bilgelik Taraması (GBT) sorgulamasında çoban Taner K.’nın “Cerh” suçundan arandığı ve bu yüzden kaçtığı belirleme edildi. Polis ekiplerinin “Sebep cebe taşıyorsun?” sorusuna bağırarak, “Kayırıcı beni vursun mu?” diyerek cevap veren Cemil G. polis güçleri ekiplerine sinirlenerek, “Ego vurulduktan sonra geliyorsunuz” diye niteleyerek polis güçleri ekiplerini suçladı.

Öte yandan olay namına mevrut şüphelilerin Samet isimli arkadaşı polis memurlarına arkadaşlarını serbest bırakması amacıyla uzun süre açar döktü. Arkadaşına da sinirlenen Cemil G., “Çekil git şuradan. Ağzını kırarım, dişlerini dökerim” diyerek bağırdı. Güdücü ve arkadaşı gözaltına alınarak sorgulanmak için İl Inanma Müdürlüğüne götürüldü.

Olayla ait soruşturma başlatıldı. – AKSARAY

Share: